Zacznij swoją zabawę z fotografią! Zapoznaj się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Czytaj...

Fotografia przeobraża się w coraz częściej wybierane zainteresowanie. Złapanie chwili oczarowuje wciąż kolejne jednostki. Jak rozpocząć swoją wędrówkę z fotografią?
Przeszkol się z podstaw fotografii

aparat
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Biorąc sprzęt i patrząc na obiekt naszego zdjęcia częstokroć jesteśmy tak skupieni na głównym przedmiocie, że w ogóle nie widzimy tego co się dzieje z tyłu. Z tej przyczyny zrobiliśmy np. portret naszej babci, a po jego wydrukowaniu widzimy, że stojąca w oddali lampa wystaje bezpośrednio z głowy naszej postaci, kompletnie psując układ i wyglądając po prostu zabawnie. Z tego powodu tak ważne jest świadome patrzenie i pojmowanie tego co pragniemy uwiecznić. Kolejny dowód to fotografie na plaży - miejsce ogólnodostępne, w tle bardzo łatwo o obraz, którego potem nie będziemy mogli pokazywać. Z uważnym widzeniem łączy się umiejętność kadrowania.Naturalnym może się wydawać umiejscowienie obiektu w środku kadru, jednakże jest to pomyłka. By dodać zdjęciu ciekawego wyglądu, należy wykorzystać metodę złotego podziału.

Masz szansę, by tutaj przejrzeć interesujący artykuł? Chcesz więcej? Więc naciśnij ten link (http://www.rynekelektryczny.pl/najwieksze-hurtownie-elektrotechniczne/) i przenieś się na inną witrynę z podobnymi wpisami.

Jeśli podczas robienia zdjęcia ujęcie nie udało się nam, nie ma problemu by postarać się skadrować go później w oprogramowaniu graficznym. Niestety ta opcja nie za każdym razem da nam zadowalające wyniki. Nie obojętny jest sprzęt jaki posiadamy.
aparat
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Solidny sprzęt posiada dużą rozdzielczość, co daje fotografie w dobrej jakości i umożliwia złapanie większej liczby szczegółów. Takim aparatem z pewnością jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim również wszelkie familijne uroczystości.


Nie tylko fotografia umożliwia zatrzymanie chwili

Ciekawym gadżetem jest też kamera gopro hero 3. Z jej zalet bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się rozrywkom ekstremalnym, ponieważ ta kamerka jest bardzo niewielka i mało waży, zatem doskonale nadaje się do kasku, etc. Dodatkowo jest wodoszczelna do 40 m. Jej budowa pozwala na mnóstwo zabaw z kątem nagrywania, a także dostarcza jakość HD filmu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Twórcy zatroszczyli się też o jak najlepszą jakość dźwięku. Kamera ma wbudowane WiFi i slot na microSD.