Zacznij swoją zabawę z fotografią! Zapoznaj się z możliwościami innowacyjnych aparatów!

Czytaj...

Fotografia przeobraża się w coraz częściej wybierane zainteresowanie. Złapanie chwili oczarowuje wciąż kolejne jednostki. Jak rozpocząć swoją wędrówkę z fotografią?


Przeszkol się z podstaw fotografii

aparat
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Biorąc sprzęt i patrząc na obiekt naszego zdjęcia częstokroć jesteśmy tak skupieni na głównym przedmiocie, że w ogóle nie widzimy tego co się dzieje z tyłu. Z tej przyczyny zrobiliśmy np. portret naszej babci, a po jego wydrukowaniu widzimy, że stojąca w oddali lampa wystaje bezpośrednio z głowy naszej postaci, kompletnie psując układ i wyglądając po prostu zabawnie. Z tego powodu tak ważne jest świadome patrzenie i pojmowanie tego co pragniemy uwiecznić. Kolejny dowód to fotografie na plaży - miejsce ogólnodostępne, w tle bardzo łatwo o obraz, którego potem nie będziemy mogli pokazywać. Z uważnym widzeniem łączy się umiejętność kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umiejscowienie obiektu w środku kadru, jednakże jest to pomyłka. By dodać zdjęciu ciekawego wyglądu, należy wykorzystać metodę złotego podziału.

Masz szansę, by tutaj przejrzeć interesujący artykuł? Chcesz więcej? Więc naciśnij ten link (http://www.rynekelektryczny.pl/najwieksze-hurtownie-elektrotechniczne/) i przenieś się na inną witrynę z podobnymi wpisami.

Jeśli podczas robienia zdjęcia ujęcie nie udało się nam, nie ma problemu by postarać się skadrować go później w oprogramowaniu graficznym. Niestety ta opcja nie za każdym razem da nam zadowalające wyniki. Nie obojętny jest sprzęt jaki posiadamy.
aparat
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Solidny sprzęt posiada dużą rozdzielczość, co daje fotografie w dobrej jakości i umożliwia złapanie większej liczby szczegółów. Takim aparatem z pewnością jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim również wszelkie familijne uroczystości.


Nie tylko fotografia umożliwia zatrzymanie chwili

Ciekawym gadżetem jest też kamera gopro hero 3.

Nasz artykuł wydał Ci się ciekawy? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj internet wólka pętkowska-kolonia w podany link.

Z jej zalet bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się rozrywkom ekstremalnym, ponieważ ta kamerka jest bardzo niewielka i mało waży, zatem doskonale nadaje się do kasku, etc. Dodatkowo jest wodoszczelna do 40 m. Jej budowa pozwala na mnóstwo zabaw z kątem nagrywania, a także dostarcza jakość HD filmu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Twórcy zatroszczyli się też o jak najlepszą jakość dźwięku. Kamera ma wbudowane WiFi i slot na microSD.