Zaawansowany typ komunikacji - telefonia VoIP

Czytaj...

Przyszło nam żyć w czasach, w których rozmowa na dystans jest koniecznością. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wymyślił pierwszy aparat telefoniczny, upłynęło wiele czasu, a my - ludzie, poczyniliśmy znaczne postępy w pierwotnej technologii „dzwonienia”. Jedną z najnowszych (oraz najtańszych) sposobów jest telefonia IP lecz korzystają z niej tylko nieliczni, a większość nawet nie wie o takiej możliwości.


telefon
Source: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?
Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to aparaty, które w przeciwieństwie do zwykłych aparatów telefonicznych PSTN czy ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są realizowane [przy pomocy VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, w skrócie „telefonia internetowa”). Takie aparaty fotograficznem pozwalają na przeprowadzanie znacznie tańszych rozmów, czasem nawet bezpłatnych, w ramach jednego dostawcy. Przypominają one zwyczajny telefon wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami także wyświetlacz,lecz nie mają wyjścia w zwykłe wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz w wyjście do Internetu, często standardowe, takie jak przy komputerze. Co warte uwagi, ażeby korzystać z tej technologii nie potrzebujemy korzystać z komputera. Potrzebować go będziemy tylko do skonfigurowania aparatu. Nieraz bywa, że aparaty telefoniczne VoIP mylone są z telefonami USB, które tak naprawdę są tylko odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Aparaty telefoniczne takiego typu nie potrafią przekazać rozmowy bez pomocy komputera i podłączane są do komputera przy pomocy złącza USB- (link do artykułu).

Jak zacząć korzystać?
Na tę chwilę na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, lecz również indywidualnego.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Masz ochotę pozostawić swoje komentarze na temat (https://blyss.pl/)? Będzie to dla nas niezwykle radosne przeżycie.

Aby ich odnaleźć najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z Internetu. Starczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po kilku chwilach ukażą nam się linki do stron internetowych poszczególnych operatorów.