Wynalazki, jakie zmieniają nasze życie. Czy można tak powiedzieć o dronach? Z pewnością tak!

Czytaj...

Nowoczesna technika fascynuje nas niemal dzień w dzień, bo co rusz możemy usłyszeć o czymś innowacyjnym, interesującym, o czymś co wydaje się epokowym wynalazkiem. I takie właściwie jest, jednak po pewnym czasie robi się nieco bardziej powszechne. Tak przykładowo było z urządzeniami, które już prawie każdy ma , jak komputery, tablety czy smartfony. Czy w taki sam sposób będzie z bardzo nowymi i zaawansowanymi wynalazkami, jak drony?

DJI Phantom 3 Profesional
Author: Compudemano
Source: http://www.flickr.com
Przyszłość pokaże, ale już aktualnie znacznie więcej osób może korzystać z tego typu wynalazku. Doskonałym przykładem jest DJI Inspire One. Jest zaopatrzony w kamerę nagrywającą wideo o wysokim standardzie 4K, posiada również gimbal który może stabilizować obraz. Standardowa wersja nie jest doskonale tania, bo jej koszt szacuje się prawie 3000 dolarów. Najbardziej istotną zmianą w porównaniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zastosowanie w Inspire jednej kamery, która wspiera standard 4K. Poznaj również DJI Phantom 3 Advanced.

GoPro Hero 4 Silver Teardown
Author: Dave Jones
Source: http://www.flickr.com
Filmy w takiej rozdzielczości mamy szansę tworzyć w takiej rozdzielczości z niezwykłą szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeżeli z kolei mowa o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze bardziej pokaźne, prędkość taka wynosi nawet do 60 k/s.

Pragniemy Cię zachęcić do identycznie ciekawych wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij w źródło (www.shoplet.pl/24-serwery-i-scsi) i przeglądaj to, na co masz chęć.

W kamerze zamontowanoobiektyw o polu widzenia 94 stopni, z kolei na jego budowę optyczną składa się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Renderowanie obrazu jest także z najwyższej półki, ponieważ odpowiada za to matryca CMOS Sony EXMOR. Inny ciekawy sprzęt to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z niezwykle praktycznym, niemal dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver gwarantuje idealną odporność na czynniki zewnętrzne, wodoodporny nawet na głębokości 40 metrów. Fotografie robi doskonałe, ponieważ potrafi zapisywać klatki duże na 12MP z szybkością do 30 na sekundę.

Jednocześnie, to również tryb Super view, który dobrze rejestruje wszelkie momenty z życia. Możemy dobierać szerokość kadru, przykładowo niezwykle szeroki lub średni. możliwy jest także tryb Auto Low Light, który świetnie działa w niekorzystnych warunkach oświetleniowych dopasowując ilość klatek.

Jeśli dowiesz się o posiadającej intrygującą Cię treść nowej stronie, to najpierw zweryfikuj info dotyczące źródeł, z których pobiera ona dane.

To jedynie niektóre zalety takich urządzeń, najważniejsze jest to, że są one trwałe i bardzo nowoczesne i coraz bardziej powszechne dla znacznej grupy ludzi.