Wykorzystanie urządzeń rejestrujących obraz w dyscyplinach sportowych

Czytaj...

Obecnie coraz większa liczba ludzi zajmuje się uprawianiem sportu. Są to różnego typu sporty indywidualne oraz grupowe. W sytuacji sportów indywidualnych występuje chęć albo konieczność starannego nagrania przebiegu konkurencji. Konieczność występuje na przykład w sytuacji transmisji w telewizji. Fani takich przekazów często zastanawiają się, jaką metodą transmitowany jest obraz między innymi z pojazdu Formuły 1 lub z poziomu nart skoczka narciarskiego. Zastanowienie powodują także nieraz nagrania, gdzie obraz widziany jest z powietrza, a do tego ze zbyt małej odległości jak na samolot lub helikopter. Tajemnica takich przekazów znajduje się w specjalistycznej technologii. Nowoczesny sprzęt do nagrywania obrazów ma bowiem na dzień dzisiejszy ogromne możliwości. Filmy tworzone są w takich warunkach i sytuacjach, jakie jeszcze kilka lat wcześniej były przeszkodą nie do pokonania.


Camonboard.pl - kamery sportowe
W celu sporządzania filmów wymienionych powyżej stworzono różnego rodzaju kamery sportowe. Pozwalają one co najważniejsze na rejestrację obrazów w bardzo trudnych, a czasami wręcz ekstremalnych warunkach. Przykładowo kamera sportowa może zarejestrować film w czasie wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta druga czynność stwarza potrzebę zastosowania wodoszczelnej obudowy kamery, która pozwoli uniknąć uszkodzeń przyrządu. Stosunkowo niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią urządzenia które można przymocować do nakrycia głowy zawodnika. Są one przydatne przy takich okazjach jak na przykład zawody kolarskie, w celu wzbogacenia relacji wideo. Podstawową zaletą akcesoriów tego typu jest fakt, że zawodnik nie musi w żadnym momencie obsługiwać kamery, a co najważniejsze urządzenie takie mu nie przeszkadza.

Podobny fascynujący post przedstawiany jest tutaj, więc odwiedź witrynę roll up 85x200 i sprawdź, jakie treści tam przeczytasz. One także Cię zainteresują.

W przeciwnym razie mogłoby dojść do niebezpiecznego wypadku.

Na dzień dzisiejszy jest coraz więcej producentów kamer sportowych. Ważne jest, by wybrać firmę możliwie najbardziej zaufaną, co bywa często gwarancją wytrzymałości i wysokiej jakości urządzeń. Popularnym rodzajem, także na terenie Polski, są kamery GoPro. Producent ten poza kamerami oferuje również wiele innych akcesoriów, pozwalających na tworzenie nagrań w ekstremalnych warunkach.