Wybieramy dobry obiektyw Sigma

Czytaj...

Każdy miłośnik nowoczesnej fotografii poszukuje najlepszego obiektywu do swojego aparatu. Każdy zaawansowany fotograf ma jednak świadomość, że tego rodzaju urządzenie nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie można w żaden sposób uniknąć. Zaawansowane urządzenia zapewniają wysoką jakość zdjęcia, nie są to jednak obiektywy wszechstronne. Teleobiektywy służą do fotografowania dalekich obiektów, są więc używane przez dziennikarzy czy fotografów kosmosu. Optyka stałoogniskowa natomiast charakteryzuje się świetną jakością zdjęć, ale ze względu na niemożność natychmiastowej zmiany kadru, wykorzystuje się ją zwykle w warunkach studyjnych.
Parametry a przeznaczenie

obiektyw
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Producenci lustrzanek cyfrowych udostępniają sporo obiektywów do swoich urządzeń, każdy cechujący się innymi parametrami optycznymi. Urządzenia te można montować jedynie w aparacie tego samego producenta. Wyjątek stanowi firma Sigma, produkująca swoją optykę z mocowaniami dla wszystkich znanych producentów. Każdy obiektyw Sigma 17-70 posiada parę głównych parametrów, które decydują o jego najważniejszym zastosowaniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa ustala jak duży kąt widzenia będzie miał obiektyw.

Przedstawiana tu tematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu (http://www.termofol.pl/ogrzewanie/ogrzewanie-scienne/), który proponuje pokrewne tematy.

Obiektyw o wyższej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to popularny obiektyw szerokokątny. Takie obiektywy stosowane są najczęściej w zdjęciach architektury, mają one bowiem duży kąt widzenia, ale są w stanie również zniekształcić obiekty położone blisko osoby fotografującej. Przesłona decyduje o tym, ile światła przepuści optyka do matrycy. Im większa ilość światła, tym krótszy konieczny czas naświetlania, a co [za tym idzie – możliwa jest fotografia obiektów ruchomych.Fotografia profesjonalna

Na rynku jest oferowana również optyka do zaawansowanej fotografii – przykładowo do uzyskiwania panoram sferycznych. Rodzajem zaawansowanej fotografii, która jest bliższa przeciętnemu amatorowi fotografii jest makrofotografia. Opiera się ona na fotografowaniu obiektu w większym zbliżeniu. Taki rezultat ciężko jest jednak otrzymać za pomocą teleobiektywu. Obiektyw makro nie oferuje bowiem większego zbliżenia, a opcję wyostrzenia obrazu położonego blisko przedniej soczewki obiektywu, jakiej teleobiektywy nie mają (więcej o obiektywach).