Wodoodporny smartfon - jakim sposobem wyselekcjonować?

Czytaj...

smartfon, przeciwnie do klasycznych komórek, jest bardziej delikatny oraz łatwiej uszkodzić go.


Jedną z częstych przyczyn dysfunkcji inteligentnego urządzenia, oprócz upadku, jest zalanie wodą lub dowolnym napojem.


Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR


dom - panorama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Warto zatem poszukać słuchawki, w której wytwórca zagwarantował stosowną ochronę podzespołom, skrytym w środku smartfonu. Pozostaje więc pytanie, który wodoszczelny smartfon kupić?


Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Kontrakcja jest jednoznaczna – tak. W szczególności, gdy telefon jest narażony na eksploatację w niepewnych warunkach. Starczy, iż w domu są dzieciaki bądź eksploatator telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych miejscach. Przeważnie wodoszczelność idzie w parze z ponadplanowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa albo uzyskanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z wskazanej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to zwykle przyrządy odporne na wiele elementów zewnętrznych.


Choć taki smartfon kosztuje więcej aniżeli zwykły telefon biurowy, to eksploatator posiada pewność, iż może go pewnie użytkować w deszcz lub kręcić filmiki w wodzie bez nieodzowności nabywania dodatkowego etui albo obudowy. Chcąc mieć pewność, iż dany producent skonstruował wodoodporny telefon, najłatwiej sprawdzić to w specyfikacji, w jakiej powinno znaleźć się oznaczenie IPxx.
Mając już smartfona, a potrzebując go uodpornić na szkodliwe działanie wody, możemy dokupić dodatkowe wodoszczelne etui, futerał bądź obudowę, jakie zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza urządzenia.