W jakiej sytuacji pomocna jest tak zwana zgodność różnych technologii?

Czytaj...

Czy wiesz, w jaki sposób określa się budynek lub pomieszczenie, w jakim mieści się sprzęt wykorzystywany do magazynowania działającej infrastruktury informatycznej, czyli komputerów, sprzętów do przechowywania danych oraz infrastruktury sieciowej?


Jest to centrum informacji, jakie posiada infrastrukturę techniczną, mechanizmy i metodyki zwiększające bezpieczeństwo i ciągłość funkcjonowania komputerów, tego typu jaką jest: redundancja serwerów, elementów sieciowych oraz dysków, układy wentylacji czy też ochrony PPOŻ oraz kontrolę dostępu.

Przejdź do opisu, który znajduje się pod podanym linkiem i czytaj więcej transformacja cyfrowa biznesu na ów temat, który najwidoczniej Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Wszystkie będące w tamtym miejscu urządzenia powinny spełniać najsurowsze standardy jakości, dlatego też nowoczesne data center powinno zapewniać zarządzanie różnymi hiperwizoRAMi, złączenia z chmurą hybrydową oraz implementacją infrastruktury konwergentnej. Najistotniejszym kłopotem jest jak najszersze migrowanie sprzętu z indywidualnych miejsc do hubów data center. Osiągnięcie tego efektu nie jest proste, jednak pomocna jest tutaj konwergencja różnych technologii. Wirtualizacja otworzyła nowy styl wykorzystania serwerów, a obecnie wchodzi w obszar pamięci masowych i pracy w sieci. Poza tym wykorzystywane są również cloud computing oraz opcje zgodności infrastruktury.
telefony
Author: Luca Viscardi
Source: http://www.flickr.com


centrala telefoniczna
Author: Calvado
Source: Calvado


nowoczesne data center
Author: Emtec
Source: Emtec


Dodać należy, że wirtualizacja serwera w ośrodkach danych jest aktualnie dość często spotykaną, ale wirtualizacja sieci oraz pamięci masowej dopiero startuje. Pomysł wirtualizacji pamięci jest analogiczny do zamysłu wirtualizacji serwera. pamięć nie jest przypisywana do poszczególnych serwerów czy nawet maszyn wirtualnych, właściwe oprogramowanie tworzy pulę zasobów pamięci oraz gwarantuje centralne nią zarządzanie.


Z tego też powodu w rezultacie przeróżne komponenty pamięciowe mogą zostać prezentowane maszynie wirtualnej jako jednolity zasób, eliminując potrzebę oddzielnego zarządzania różnymi pamięciami dyskowymi.