W jaki sposób przygotować aplikację mobilną ? Na które cechy należy zwrócić uwagę?

Czytaj...

Testowanie mobilnych aplikacji nie będzie tym samym, co testowanie internetowych aplikacji. Różnice odszukamy na praktycznie wszystkich poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji użytkowników, wiadomo bowiem, iż inaczej wygląda testowanie aplikacji bankowej, a zupełnie odmiennie aplikacji społecznościowej.
szkolenie testowania aplikacji mobilnych
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl


Wiele zależne jest również od docelowej grupy potencjalnych użytkowników.


sport
Author: moetaz attalla
Source: http://www.flickr.com


Ogromne znaczenie ma również platforma na której działa dany program, ponieważ ma to wpływ na metodę jej rozpowszechniania. Szczególnie obecnie są znane platformy jak Google Play i App Store sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W takim względzie zdarzają się różnorakie kłopoty, jak na przykład to, że żeby znaleźć defekt należy na początek wgrać nową wersję programu przeznaczoną dla konkretnego sklepu a potem poczekać, kiedy najnowsza wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasami trwa to nawet aż 3 tygodnie.


Bardzo pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych testujemy.mobi/, gdyż dzięki temu prościej nam zrozumieć wszelakie najważniejsze zagadnienia.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź koniecznie ten świetny link - znajdziesz tam wiele użytecznych informacji.

Szczególnie ważne jest, aby przewidzieć najistotniejsze błędy oraz w miarę na nie zareagować. Bo wyobraźmy sobie, że użytkownik będzie miał z tym do czynienia i na pewno nie będzie się starał znaleźć informacji, jeżeli stanie się to niełatwe. Zamiast tego usunie ją i zainstaluje nową innego producenta. Do nas już nigdy nie wróci.
Pamiętajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy powinniśmy być pewni, że nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo prosta w użyciu, dzięki czemu stanie się bardzo popularna. Zawsze warto też się szkolić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.