Urządzenia detektywistyczne dla zwyczajnego użytkownika – długopis oraz zegarek z kamerą

Czytaj...

Kamery nie są wykorzystywane jedynie do produkowania filmów, jakie są następnie emitowane w kinach nie chodzi tu nawet o kamery w smartfonach, kamerkach typu GoPro lub w autach. Pragniemy poruszyć całkowicie, według nas temat – ciekawią nas kamery do szpiegowania.
zegarek szpiegowski
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Czego wymagamy od tego typu sprzętu? Oczywiście zachowania kompletnej dyskrecji. Wyzwanie jest dosyć wymagające, tym bardziej gdy zarazem film jak i dźwięk muszą być nagrane w jakości HD.

Zaintrygował Cię ten wpis oraz zawarte w nim treści? Nowe informacje z witryny czekają na pod podanym linkiem. Namawiamy!

Dla profesjonalistów w dziedzinie szpiegowania nie jest to już żadnym wyzwaniem, ponieważ tworzone są kamery o wymiarach nie większych niż pół centymetra, które mają wbudowaną funkcję rejestrowania obrazu w rozdzielczości 1920x1080! Zobaczyliśmy jeden sklep detektywistyczny, by dowiedzieć się do czego mamy możliwość zamontować kamerkę i mikrofon wraz z pełnym pozostałym osprzętem. Dla ludzi interesu, którzy prowadzą mnóstwo rozmów powstał specjalny długopis z kamerą. Może on nagrywać film o długości 70 minut razem z dźwiękiem w popularnym formacie AVI w rozdzielczości 1080p na kartę pamięci o jakiejkolwiek pojemności. Długopis nie różni się niczym od zwykłego…z zewnątrz, gdyż w środku a w zasadzie w górnej części umieszczony jest czytnik USB razem z SD, zaś dolna część dalej może być wykorzystywana jako długopis. Kamera zamontowana jest powyżej skuwki, tak żeby możliwe było nagrywanie z poziomu kieszeni w koszuli. W ofercie jest również zegarek szpiegowski z wbudowanym wyłącznie dyktafonem – genialny do nagrywania rozmów biznesowych jak i tych sądowych rozpraw albo razem z kamerą do bardziej wymagających. Kamera uruchamiana jest po naciśnięciu przycisku na bocznej obudowie i ma możliwość nagrywania do 70 minut na pamięć wewnętrzną o łącznej pojemności 8 GB.
Niektóre modele posiadają wbudowane diody podczerwieni dzięki czemu kamera będzie nagrywała obraz w ciemnościach.


Urządzenia detektywistyczne nie muszą służyć jedynie do szpiegowania osób trzecich, lecz także kiedy potrzebujemy w tajemnicy zarejestrować rozmowę biznesową albo chcemy mieć film świadczący o naszej niewinności.