Skomputeryzuj swoje przedsiębiorstwo

Czytaj...

Planujesz ustanowić swój biznes? Dobry pomysł. Prywatna działalność to niezłe stawki podatkowe (liniowy podatek), wolność i szansa na wzbogacenie się. Naturalnie występuje również niebezpieczeństwo, zwłaszcza z gospodarczą koniunkturą. Przedsiębiorcy dość mają już doniesień o złych warunkach ekonomicznych.

Wyobraź sobie, co należy zrobić, by ustanowić swoją pierwszą firmę. Najpierw dokumentacja – decyzja o rodzaju działalności, rejestracja, wpis do centralnych wykazów. Potem zagadnienia logistyczne – lokalizacja siedziby, nabór pracowników. O czymś zapomniałem? Rzeczywiście. O tym, że nastało już XXI stulecie i komputery PC w firmie to podstawa - .

Trudno sobie uzmysłowić, jak wyglądałaby działalność bez asysty pecetów. Praktycznie w każdej gałęzi komputery osobiste pełnią znaczącą funkcję – jako kalkulatory, edytory tekstu itp.. Zamawiając sprzęt dla swojej firmy, trzeba rozważyć co wybrać – notebooki czy urządzenia stacjonarne. Komputery osobiste przenośne będą niezastąpione dla mobilnych zatrudnionych.

Same komputery PC to mała część nabytków. Liczące się przedsiębiorstwo powinno posiadać łącze do sieci. W tym celu należy nająć kompetentnego speca, który zaprojektuje efektywną sieć w biurze. Aby to zrobić, będzie potrzebował szybkiego serwera.

biurko
Author: geishaboy500
Source: http://www.flickr.com
Serwer to wydajny komputer, który obsługuje ruch sieciowy w obrębie sieci biurowej. Wydajne modele (np. serwery Intel) muszą odznaczać się sporą ilością pamięci operacyjnej oraz HDD. W typie konstrukcji i w działaniu różnią się silnie od pospolitych komputerów, dlatego są od nich o wiele droższe. Nie warto oszczędzać na serwerze, bo on ogromnie ułatwia codzienną biznesową pracę. Jeżeli sieć (zobacz również wypożyczalnia miernika sieci lan) firmowa posiada więcej niż dziesięć stanowisk, prawdopodobnie powinieneś zatrudnić administratora – specjalistę od zawiadywania ruchem sieciowym - .

Proponuję poszukać sklepy, które reklamują w ofercie komputery dla firm – wiele z nich oferuje opłacalne zniżki przy zakupie dużej liczby maszyn. Dowiedz się, czy wraz z komputerami otrzymujesz również gwarancję.