Samochód można modyfikować na dużo sposobów

Czytaj...

W skład modyfikacji wchodzą elementy ozdobne czyli naklejki, dobrej klasy lakierowanie różnych części jak i wymiana fabrycznych części na lepszej jakości oraz mechaniczne czy elektroniczne ulepszenia silnika.
Każdy fan tuningu marzy żeby jego pojazd osiągał jak najwyższe statystyki bez względu cenę jaką trzeba będzie wydać za ulepszenie swojego auta.


bmw e36 tuning
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com


Zaczynając ulepszanie auta warto skupić się na elementach które faktycznie polepszą osiągi auta a nie koniecznie zmodyfikują wygląd, to już jedynie zmiana kosmetyczna służąca do lansu czy odróżnienia się od innych. Elementy które wpływają na zmianę sterowności auta to np. zamontowanie klocków hamulcowych innych niż oryginalne które spowodują że droga hamowania skróci się i poprawi to bezpieczeństwo jazdy. Zakup profesjonalnych opon pozwoli na lepszą przyczepność samochodu. Należy też zwiększyć opływowość danego pojazdu montując w nim spoiler czy bardziej opływowe części takie jak zderzaki i progi. Kiedy do silnika zamontujemy turbosprężarkę pojazd będzie się szybciej rozpędzał co korzystnie wpłynie na dynamikę jazdy, zob. . Samochód można również modyfikować elektronicznie montując chip tuning, BMW e36 tuning jest tego klasycznym przykładem. Ale czym w ogóle jest chip tuning?


Jest to zamontowanie chipa który zmieni prace urządzenia sterującego silnikiem – ECU. Ma je każdy samochód.

Kliknij na odnośnik do serwisu (http://www.rfid.zone/wiedza/), on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące dane.

Ecu jest to aparat odpowiedzialny za pracę silnika w każdych warunkach szybkości i obciążenia - odsyłam tutaj. ECU dysponuje wiedzą o tym, jak sterować benzyną i zapłonem oraz kątem wtrysku we wszystkich okolicznościach.
Parametry wprowadzone do ECU są przygotowane tak, aby trwałość auta była, jak najdłuższa, ale jednak niekoniecznie tak, aby silnik rozwijał najwyższą moc i moment obrotowy oraz palił mało paliwa. Należy wiec zastanowić się czy chip tuning, bmw e36 tuning jest opcją która nas interesuję ponieważ znacząco może ona wpłynąć na osiągi jak i na komfort jazdy auta