Przegląd rzadziej używanych urządzeń technicznych, używanych w najróżniejszych dziedzinach przemysłu.

Czytaj...

Sprawdzając ofertę niejednego sklepu z artykułami przemysłowymi można w nich zobaczyć maszyny, o których wielu ludzi nawet nie miało możliwości usłyszeć, a tym bardziej widzieć, jak one pracują. Niektórych z nich się używa w przemyśle motoryzacyjnym czy chemicznym, i zobaczyć je można na przykład w samochodowym warsztacie.

Z kolei inne niezbędne będą w magazynach czy halach produkcyjnych, gdzie wymagane będzie utrzymanie odpowiednich parametrów temperatury i wilgotności. Jednymi z urządzeń tego typu są kompresory powietrza. Choć przy nich stwierdzić można, że sporo osób już się z nimi spotkało na benzynowej stacji. Jednak tam da się zobaczyć tylko część urządzenia przeznaczoną dla kierowców, a całe wnętrze jest ukryte za obudową. Ale gdyby się kierowców tankujących na stacji zapytać, z czego taki kompresor będzie się składać, to z pewnością duża ich część nie umiałaby odpowiedzieć na tego typu pytanie.
sprężarka śrubowa
Source: http://pneuma.pl
A kompresor, jaki można zobaczyć na przykład w warsztacie samochodowym, składa się najczęściej z trzech głównych części, czyli sprężarki, silnika oraz pojemnika na sprężone powietrze.

Ciekawią Cię opisane przez nas artykuły? Szalenie nam miło. Zapraszamy zatem na kolejny ciekawy wpis, który ukryty jest pod podanym linkiem.

O ile kompresory jest jeszcze jakaś szansa zobaczyć podczas działania, o tyle osuszacze adsorpcyjne już nie specjalnie. Urządzenia te wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie bardzo niska wilgotność atmosfery, czyli magazynach i halach produkcyjnych. Często będzie po nie sięgał elementy pozycjonujące chemiczny, farmaceutyczny i spożywczy, tam gdzie powinny być zachowane rygorystyczne normy przy produkcji.Biorąc po uwagę specyfikę tych branż będzie sporo szans, że wraz z osuszaczami powietrza w jednym zakładzie zaczną pracować generatory azotu. Jak już ich nazwa wskazuje, ich główną rolą jest produkcja azotu o wysokiej czystości z otaczającego nas powietrza. Dzięki temu nie ma konieczności wożenia ciężkich butli, tylko uruchamia się przenośną maszynę i azot jest dostępny. Poza tym można się uniezależnić od dostaw napełnionych butli, bo azotu w atmosferze nie powinno zabraknąć.
Tags: