Praktyczne mierniki zużycia energii - ile energii elektrycznej pobierają poszczególne urządzenia?

Czytaj...

W każdym domu jest założony licznik energii, niemniej nie wiemy ile prądu pobierają pojedyncze urządzania, takie jak na przykład lodówka, pralka albo komputer. Okazuje się, że instalując miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się jak wiele prądu pobiera pewne urządzenie w naszym domu. Co prawda mierniki urządzeni energii także pobierają prąd, ponieważ podłącza się je do gniazdka, ale jest to ograniczony do minimum koszt - około 2 złote na rok, więc z pewnością nasze portfele tego nie odczują.


rachunek
Author: miguelb
Source: http://www.flickr.com
Każdy miernik zużycia energii posiada funkcję poboru mocy odbiornika i także zużytej energii. Bardziej zaawansowane i bardziej współczesne mierniki zużycia energii dodatkowo mogą mierzyć także parametry sieci elektrycznej, takie jak na przykład częstotliwość czy napięcie. Jeszcze inne mierniki mają funkcję prognozy, dzięki czemu możemy się dowiedzieć ile będzie nas kosztować korzystanie z danego urządzenia przez tygodnie, miesiące albo również przez lata. Bezspornie mierniki zużycia energii to niezwykle użyteczne i niezwykle skuteczne urządzenia, jakie wskazane jest posiadać w swoim domu. Na rynku znajdziemy przeróżne modele oraz rodzaje mierników, pośród których wiele charakteryzuje się faktycznie ciekawą i niezwykle przystępną ceną.

Pragniesz pogłębić swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj - kliknij w link i przenieś się do kolejnej strony pełnej interesujących wątków.

Kupując tańszy model nie wydasz wiele, za to będziesz mógł oszczędzić na rachunkach za prąd.


pomiar zużycia energii
Source: mojaenergia24.pl
Częstokroć nie zdajemy sobie sprawy jak wiele prądu pobiera na przykład czynny komp, zapalone światło zostawione przez pół godziny, czy też włączony przez cały dzień telewizor, mimo że tak faktycznie oglądamy telewizję może z dwie godziny. Dzięki miernikom elektrycznym zdołamy dowiedzieć się ile prądu tracimy, a co za tym idzie ile pieniędzy wyrzucamy w błoto. Użytkowanie mierników i zobaczenie jak wiele kosztuje nas zostawianie włączonych urządzeń, z których w tym momencie nie korzystamy, niewątpliwie zdoła więc nauczyć nas oszczędzania.

Kliknij na odnośnik do serwisu (https://shoplet.pl/blog/post/95_laptop-do-projektowania-stron-internetowych-jaki-wybrac.html), on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zaintrygował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące dane.

Warto więc przejrzeć dostępne na rynku typy mierników energii oraz zdecydować się na kupno któregoś z nich.