Potrzebujesz uwiecznić własne fizyczne osiągnięcia? Użyj odpowiedniego urządzenia - poczytaj, jakiego!

Czytaj...

Obecnie fotografujemy i filmujemy nieomal wszystko. Jednym z najczęściej wybieranych motywów są sukcesy sprawnościowe. Im bardziej spektakularne, tym lepiej, rzecz jasna. Ma to oczywiście swoje lepsze i gorsze strony.
kamery sportowe
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com


Kluczowe pytanie brzmi jednak: jak uchwycić jakąś sekundę, ażeby faktycznie chciało się do niej wracać?


Zadaniem sportowca - nawet jeżeli sport uskutecznia wyłącznie niezawodowo - jest głównie trening. Niekoniecznie powinien się znać na fotografowaniu czy na tajnikach robienia filmów. Wobec tego z wsparciem przychodzą producenci elektroniki, proponujący rozmaite kamery kamera na podczerwień sportowe. Oprócz znakomitej jakości obrazu mają one takie udogodnienia, jak system nawigacji, łączność wi-fi, wzmocniona i wodoszczelna obudowa, dodatkowe układy do pracy po ciemku, a nawet magnes w obudowie (z jego przyczyny kamerę umieścimy bez trudności na elementach metalowych). Każda z takich kamer czymś się odróżnia i wybór wymarzonej może być trudny. Bezsprzecznie pożądane byłoby położyć nacisk na solidny akumulator. Szkoda byłoby utracić możność filmowania biegu w połowie dystansu jedynie ze względu na słabą baterię.


toyota celica tuning
Source: pixabay.com


laptop
Author: Horacio Corral
Source: http://www.flickr.com


Odmienną efektowną możliwością jest umiejscowienie kamery na dronie i kamerowanie całego zdarzenia z niecodziennych ujęć. Da się do tego posługiwać się zwykłą kamerą sportową. Nową i wartą rozważenia opcją są najświeższej generacji drony, które posiadają kamerę zintegrowaną. I tak oto np. dron DJI Phantom 3 daje nam szansę zatrzymania niesamowitych sekund i utrwalenia ich dzięki sprzętowi w rozdzielczości 4K, co na dzień dzisiejszy jest najwyższym standardem.
Niestety drony mają krótki okres latania i z tego powodu lepiej posługiwać się nimi przy filmach krótszych - wymieniony Phantom unosi się trochę ponad dwadzieścia minut. Na nakręcenie spektakularnych fragmentów wspinaczki jest akuratny!