Popraw bezpieczeństwo firmy – zdecyduj się na systemy alarmowe, które zawsze cie ostrzegą

Czytaj...

Przyjemne życie zupełnie nie oznacza większego poczucia bezpieczeństwa. Co chwila przekonują się o tym dziesiątki ludzi, nierzadko stający się przypadkowymi ofiarami kradzieży i podobnych przestępstw. Sęk w tym, że tylko od nas zależy bezpieczeństwo własne i posiadanego mienia.


alarmy
Author: TeppoTK
Source: http://www.flickr.com
Stąd też widzimy rosnącą popularność systemów alarmowych, monitoringów, czy przemysłowych kamer. Alarmy to zwykle pierwszy pomysł, zwłaszcza w większych firmach (w których pracuje do kilkuset osób) na wzmocnienie bezpieczeństwa całej kadry. Zastosowanie alarmów nie zmieniło się praktycznie wcale od czasów wojen – wciąż mają one „gwiżdżącym”, nieprzyjemnym, lecz wyraźnym dźwiękiem przypominać wszystkim dookoła o zagrożeniu wewnętrznym przewodzie zobacz (wróć) zewnętrznym.

czujka
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
Na rynku istnieją firmy specjalizujące się w produkcji elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Spod ich rąk wychodzą nie tylko alarmy Wrocław, lecz również przeciwpożarowe, do oddymiania, czy równie praktyczny monitoring. Nie tylko gigantyczne galerie i sklepy-molochy są obwieszone alarmami. Montowane są również w terminalach, czy instytucjach kulturalnych. Dla własnego bezpieczeństwa i klientów w niewielkim sklepie czy biurze wystarczy konfiguracja amatorskiej kamery.Systemy alarmowe dzielone są na zewnętrzne, umieszczone poza strefą działania oraz wewnętrzne, ulokowane w pomieszczeniach pracowniczych lub domach. Nie przez przypadek wymieniłem mieszkania – szczególnie te na przedmieściach które na sam widok kuszą potencjalnych włamywaczy. Systemy alarmowe w domach i posesjach mają możliwość podłączenia do nich czujników gazu, dymu przewodzie zobacz (następna strona) chronią przed zalaniem.
Ciekawą opcją są kontaktony – specjalne czujniki przy oknach i drzwiach. Przez odpowiednie ustawienie reagują one na otwieranie lub stłuczenie. Takie rozwiązania mogą w istotnym stopniu przyczynić się do likwidacji ewentualnego zagrożenia, w dodatku nie związanego tylko i wyłącznie z przemocą osób trzecich.

Mniej opłacalną opcją jest skonfigurowanie lokowanych w mieszkaniach urządzeń z czuwaniem firm ochroniarskich. Poza dodatkowymi kosztami niesie to za sobą również zrzeczenie się prywatności. Alarmem są także domofony i wideodomofony. Potentaci rynkowi w produkcji systemów bezpieczeństwa odgrywają swoją rolę także w tej materii.