Podstawowe informacje o procesorach używanych we współczesnych komputerach.

Czytaj...

Jednym z podstawowych podzespołów każdego komputera jest procesor, to od niego właśnie zależy wydajność Urządzenia i obliczeniowa moc. Na rynku ostro konkurują obecnie dwaj producenci, to znaczy INTEL i AMD, które co chwilę oferują klientom coraz to nowe konstrukcje.


wycieraczki samochodowe


Aktualnie jest ich taka ilość, że przeciętny użytkownik musiałby spędzić sporo czasu, żeby odnaleźć się w tym wszystkim. Z tego też powodu przeważnie osoby kupujące komputery zdają się na pomoc doświadczonych sprzedawców, choć podstawową wiedzę warto jednak mieć. Aktualnie najprostsze są procesory z serii Celeron, jakich przedstawicielem jest na przykład intel j1900. Znacznie lepiej pod względem obliczeniowej mocy i wydajności prezentuje się seria I, tu bardzo popularnym i często kupowanym modelem jest intel i5-5200u pomocne wskazówki.


Zaawansowana architektura i naprawdę mocne parametry powodują, że ten model procesora doskonale będzie się sprawdzać w dużej ilości zastosowań, przy równocześnie dość dobrej cenie. Z pewnością zalety jego będą doceniać użytkownicy komputerów biurowych, lecz również i gracze nie będą musieli marudzić. Jeśli komuś będzie za mało, to może pójść krok dalej i wybrać na przykład układ z wyższej serii intel i7-4510u Komputer pogotowie komputerowe gdańsk oparty na tym procesorze może już dać faktycznie spore możliwości, szczególnie z dobrą kartą graficzną i sporą ilością pamięci.
Rzecz jasna możliwości nie będą się na tym kończyć, więc dla najbardziej wymagających graczy dostępny jest między innymi intel i7-5960x, zapewniający rewelacyjne osiągi.