Opis akumulatora żelowego i miernika zużycia elektryczności .

Czytaj...

Objaśnienie pojęć "akumulator żelowy 12v 100ah" oraz "miernik zużycia energii".Akumulator żelowy 12v 100ah stworzony z myślą do stosowania w systemach zasilania rezerwowego. Akumulator żelowy 12v 100ah jest doskonały do zastosowań w inwerterach INV, pojazdach zasilanych elektryką, wózkach inwalidzkich jak i akumulatorowych pojazdach specjalnych.

Za sprawą zwiększonej wydajności w nieodległych czasach rozładowania można zastosować mniejszą ilość akumulatorów albo w z takiej samej objętości klasycznych akumulatorów wygospodarować większą moc.Mała rezystancja wewnętrzna gwarantuje możliwość pobrania większych niż standardowo prądów. Akumulator żelowy 12v 100ah jest zadedykowany do stosowania go zarówno w systemach zasilania awaryjnego jak i innych aplikacjach w których akumulator pracuje cyklicznie. Kluczowe zastosowania akumulatorów z tej serii to: zasilanie rezerwowe w UPS, w systemach automatyki oraz jako gniazdo energii w urządzeniach przenośnych, zasilanie silników oraz innych urządzeń w trybie pracy cyklicznej.
wnętrze akumulatora
Author: Dilshan Jayakody
Source: http://www.flickr.com
Wymianastarej lodówki na nową może przynieść do kilkuset złotych rocznej oszczędności na rachunkach za prąd. Mniejszych, bo kilku dziesięcio złotowych oszczędności możemy się spodziewać, jeśli nauczymy się wyłączać niektóre z urządzeń na noc lub na czas wyjazdu. By się jednak dowiedzieć, ile energii traci używany przez nas sprzęt domowy, potrzebny jest miernik zużycia energii elektrycznej. Tego typu urządzenie kupimy już za kilkadziesiąt złotych, a więc szybko nam się zwróci. Do sprawdzenia, jak dużo energii elektrycznej zużywamy, możemy wykorzystać zamontowany w każdym mieszkaniu licznik energii. Wskazania z niego są podstawą dla dostawcy do tworzenia rachunków za prąd. Wartość licznika jest sumą zużycia energii wszelkiego typu urządzeń elektrycznych w domu, dlatego też skontrolowanie, ile prądu pobiera pojedynczy odbiornik, byłoby dość kłopotliwe, a czasem wręcz niemożliwe do zrealizowania. Znacznie wygodniej będzie wykorzystać miernik zużycia energii.Głównym zadaniem miernika energii jest kontrolowanie zużycia prądu, dlatego też wszystkie, nawet najtańsze modele posiadają funkcję pomiaru mocy (podawanej w watach) odbiornika jak i zużytej energii (kWh).Standardem jest też możliwość automatycznego naliczania opłat - po wcześniejszym wprowadzeniu ceny za 1 kWh - urządzenie wyświetli, ile będziemy musieli zapłacić za używanie kontrolowanego odbiornika.Nieco bardziej zaawansowane urządzenia mierzą również parametry sieci elektrycznej: napięcie (wyrażone w woltach), częstotliwość (wyrażona w hercach).

Jeżeli masz chęć poznać kolejne dane na ten temat, zobacz tekst, a bez dwóch zdań on także okaże się dla Ciebie szczególny.

Droższe modele mają również funkcję prognozy, dowiemy się zatem, ile będzie nas kosztowało ciągłe używanie monitorowanego urządzenia przez tydzień, miesiąc lub rok. Wyniki z miernika są bardzo czytelne dzięki dużemu ekranowi LCD.