O jakich rzeczach pomyśleć trzeba podczas konfigurowania firmowej sieci z serwerem na oprogramowanie.

Czytaj...

Przy większej firmie, która korzysta z rozmaitego oprogramowania do obsługi firmy trudno obejść się bez mocnych serwerów. Urządzenia te kosztują znacznie więcej, niż zwykłe komputery lub laptopy, ale też dużo więcej będzie się od nich oczekiwać.
gra komputerowa
Author: Cauthon
Source: http://www.flickr.com


Niejednokrotnie takie serwery instaluje się w dedykowanych szafach, niekiedy nawet z oddzielnym układem chłodzącym. Ponieważ tego typu maszyną trzeba będzie bez przerwy zarządzać, to należy pomyśleć o tym, aby podłączyć do niego jakiś monitor, przykładowo świetnie się sprawdza seria syncmaster firmy Samsung. W związku z tym że na serwerach przechowuje się niezwykle istotne dane, to bardzo duże znaczenie ma sprawa archiwizacji danych. Do tego celu na przykład można wykorzystać oprogramowanie symantec backup exec, najnowszy symantec backup exec które pozwala na obsługę backupów w środowiskach Windows.


urządzenia mobilne
Author: Wawel Service


Ciekawym i coraz popularniejszym wyjściem, które pojawia się w sieciach firmowych, są pamięci synology nas dysk. Są to działające w niezależny sposób dyski twarde, włożone do obudowy i dające możliwość podłączenia do infrastruktury sieciowej. Przez takie możliwości konfiguracyjne można sterować uprawnieniami do poszczególnych danych na takich dyskach, a mogą z nich korzystać wszyscy uprawnieni pracownicy. Dyski NAS przede wszystkim będą służyć do przechowywania firmowych danych, do których dostęp powinny mieć różne osoby.
Jedną z bardziej znanych firm które oferują tego typu sprzęt jest synology, jej urządzenia charakteryzują bardzo dobrym poziomem jakości i przystępnymi cenami.