Niebywała historia telefonów firmy Nokia, które przez długie lata były sprzedażowymi hitami na całym świecie.

Czytaj...

Jeszcze przed kilku laty, zanim pojawiły się na rynku smartfony z Androidem, to Nokia właśnie była symbolem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Legendarna niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcji i długi okres pracy na bateriach to najważniejsze cechy praktycznie każdego modelu tej marki.


firma - stykówka
Author: Solamente Itan
Source: http://www.flickr.com


Niektóre z wersji tego producenta to prawdziwe legendy, jakie dzisiaj osiągają na aukcjach wysokie ceny. Lecz tak naprawdę każdy z telefonów tego producenta wysoko stawiał poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było również z modelem nokia n 73 (kupiłem nokię n 73). Pojawił się on w sprzedaży w roku 2006 i od razu zyskał uznanie odbiorców. Co ciekawe, Nokia miała w tym właśnie okresie również krótką przygodę z Linuxem, to właśnie na nim bowiem opierało się urządzenie nokia n 900, posiadające między innymi ekran dotykowy.


nokia luna
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Linux
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


Następne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się ogromnym zainteresowaniem na rynku. Bardzo dobre recenzje pośród użytkowników zbierała między innymi nokia luna, z rodziny telefonów z przesuwaną klawiaturą. Niestety właściciele tej fińskiej firmy trochę sobie zlekceważyli rewolucję związaną ze smartfonami. W ciągu krótkiego okresu czasu okazało się nagle, że sprzedaż zwykłych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, bowiem wszyscy rzucili się na smartfony.

Jeżeli ten tekst Cię zainteresował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł (https://irescue.pl/iphone-5c-naprawa-cennik/), który przedstawia pokrewne kwestie.

Trochę spóźnione działania wprawdzie przyniosły kilka ciekawych konstrukcji, jakich jak nokia lumia dual sim -
Lecz wśród użytkowników królowały już niepodzielnie wtedy Urządzenia z innymi systemami operacyjnymi, i niestety mimo doskonałych parametrów Nokii się nie udało podbić jeszcze raz rynku.