Które zawodowe oświetlenie najlepiej poradzi sobie na scenie?

Czytaj...

Światło było obecne na scenach muzycznych i dramatycznych od bardzo dawna. Jeszcze kilkanaście lat wcześniej typowe było używanie dużych i nieporęcznych scenicznych źródeł światła, których głównymi wadami była duża konsumpcja prądu oraz fakt że w dużym stopniu nagrzewały się do wysokich temperatur.
Ciepło od poziomu  1
Author: INPLUS PR
Source: INPLUS PR
Sztuka wizualna w ostatnim dziesięcioleciu przeżyła jednak sporą przemianę. W miejsce głowic scenicznych wykorzystuje się obecnie lampy ledowe, które są lekkie, energooszczędne, a oprócz tego mogą być sterowane i synchronizowane komputerowo, co pozwala na osiągnięcie niezwykle efektownych rezultatów świetlnych. Na estradach wykorzystuje się oprócz tego głowice laserowe, które bardzo dobrze współgrają z urządzeniami do wytwarzania dymu, oraz inne pomniejsze akcesoria do oświetlania jak np. węże świetlne lub taśmy led.

Praca oświetleniowca

W ostatnich latach powstała nawet specjalizacja tzw. v-jay’a, czyli człowieka będącego specjalistą w oprawie oświetleniowej występów gwiazd muzyki. Tego rodzaju pracownicy tworzą widowiska sceniczne dla muzyków, prowadzą współpracę z Djami, są oprócz tego zatrudniani w klubach muzycznych, gdzie pomagają instalować sprzęt oświetleniowy.

Terapia światłem
Author: Sigma
Source: Sigma
Głównym wyposażeniem takiego pracownika jest konsoleta sterująca. Taka konsoleta jest podobna do tej używanej przez akustyków – wyposażona jest w suwaki, ekrany dotykowe i pokrętła. Umożliwia ona zaprogramowanie wcześniej wymyślonego programu oświetleniowego (na przykład połączonym z tzw. setem Djskim), bądź ręczne sterowanie głowicami oświetleniowymi, przykładowo podczas występu zespołu. Taka urządzenie pozwala ponadto na współpracę z rzutnikami i wyświetlanie dodatkowych obrazów.

Tanie oświetlanie

Sprzęt do oświetlenia jest obecnie na tyle tani, że duża liczba Djów, pracujących na imprezach lub weselach, jest w stanie nabyć własny komplet dopasowany do własnych potrzeb. Tacy artyści zazwyczaj używają głowic laserowych, wytwornic dymu, do powszechnych sprzętów zalicza się poza tym tzw.

Czy opisywany post jest według Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaabsorbuje Cię także to wiarygodne opracowanie - traktuje o pokrewnej tematyce.

taśma led.

Takie taśmy są bardzo widowiskowe, gdy umieszcza się je np. u podstawy konsolety.

Opisywany wątek Cię zaciekawił? Więc odwiedź stronę www (http://nieruchomosci.dominplus.pl/dzialki), gdyż znajdziesz w tamtym miejscu ciekawe informacje, omawiające to zagadnienie.

Są one oprócz tego zaopatrzone w mikrofon, który dopasowuje aktualne światło do odtwarzanej muzyki. Istnieje ponadto możliwość synchronizacji kilku taśm z jednym mikrofonem, tak żeby pokazywały one dokładnie taki sam efekt.