Która folia dla twojego urządzenia jest idealna?

Czytaj...

Mówi się, że w rzeczywistości każda folia się różni. Czy to fakt? Oto najczęściej wybierane typy folii na telefon.


Takie akcesoria na komórkę, jak folia są w rzeczywistości konieczne. Jeżeli codziennie nosisz własny telefon w kieszeni, jego ekran podatny jest na zniszczenia i zarysowania.
akcesoria na komórkę
Author: Microsoft
Source: Microsoft
Aby temu zapobiec, wypadałoby zakupić tego typu akcesoria jak folia na telefon czy etui (folia na telefon). Nieprawdą jest, że folia jest w stanie zniszczyć wyświetlacz, obniża reakcje na dotykanie i psuje wrażenia wzrokowe. W istocie folia może uchronić twojego smartphona przed mnóstwem źle wyglądających zarysowań – to one psują jego wygląd.
Obecnie dostępne są dwa rodzaje folii – wersja klasyczna z klejem na bazie akrylu i z silikonu. Jeśli chodzi o folie mające klej akrylowy, to są one znane od kilku lat i posiadają rzesze swoich zwolenników (szeroki wybór etui na ZTE Blade L5) . Tego typu akcesoria na komórkę jak zrobiona z akrylu folia pomału schodzą z oferty. Jeżeli już odnajdziemy taką folię, będzie ona bardziej nowoczesna oraz dostosowana do dzisiejszych smartphonów.


Salon, BB Magnolia Apartments
Author: B&B Magnolia Apartments
Source: B&B Magnolia Apartments


Obecnie częściej spotykana jest folia na telefon, jaką nierzadko nazywa się bezklejową. W rzeczywistości to folia silikonowa – i to dokładnie silikon spełnia rolę kleju. Folie bez kleju to takie, które nie posiadają go, jednak ściśle przytwierdzone są do ekranu – nie działają na niego jednakże bezpośrednio.


Zaparkowane samochody na parkingu
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com


Jakie zalety posiada folia na telefon? Jeśli jest właściwie przyklejona (nie da się zobaczyć pęcherzyków powietrza), to praktycznie jest niezauważalna.

Jeżeli po przestudiowaniu tego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie (https://autopart.pl/konin) niesłychanie Ci może pomóc - kliknij i zobacz!

Pomimo, że jest doklejona do ekranu, to nie zmniejsza jego czułości na dotyk i nie wpływa na jego praktyczność. Jeżeli folia posiada już kilka lat i jest bardzo porysowana, trzeba tylko zmienić ją na nową.

Zaabsorbowała Cię omawiana problematyka? Przeczytaj więc poza tym ten wciągający wpis - to również bardzo cenne źródło informacji.

Folię można traktować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub czasowe rozwiązanie – w obu rolach sprawdza się świetnie.


Wadą jest to, że czasami folię ciężko nakleić, potrzeba dużej precyzji, cierpliwości oraz zwinnych palców.


Choć producenci telefonów starają się, aby ich urządzenia były bardziej odporne, to warto zakupić folię ochronną. Dzięki niej wyświetlacz naszego urządzenia będzie zabezpieczony i nie porysuje się nawet podczas trudnych sytuacji.