Karta rfid - do czego służy i gdzie możemy ją stosować?

Czytaj...

W teraźniejszych czasach właściwie każdy z nas posiada w portmonetce jakąś kartę. Czy będzie to karta do autobusu, do bankomatu, bądź karta lojalnościowa, którą możesz dostać w rozmaitych marketach, ich działanie jest podobne.
Ich miana to karty rfid, zaś używanie przytoczonych kart opiera się na komunikacji z czytnikiem za pomocą układu fal radiowych o rozmaitej częstotliwości. Dzięki wykorzystanym w nich dodatkowym układom elektronicznym możemy zapisywać i odczytywać informacje. Co jeszcze powinno się o nich wiedzieć? Dobrze jest objaśnić szczegółowe działanie prezentowanych kart. Zbliżeniowe karty opierające się na systemie rfid to trzy fundamentalne elementy: wspomniany przedtem czytnik, anteny, której przeważnie nie widać, bowiem wbudowana jest w czytnik jak też najistotniejszej części – samej karty. Zadaniem czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, jakie będzie zasilać kartę w wypadku, gdy klient będzie pragnąć jej użyć.


pliki
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


karty rfid
Author: Martin Lang
Source: http://www.flickr.com


Niezaprzeczalnym walorem rfid jest brak niezbędności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu klienci mają mniejsze niepokoje, iż ich dane pozostaną skopiowane i wykorzystane w niewłaściwy sposób. Nie da się funkcjonować bez kart, ale trzeba także wiedzieć, w jaki sposób ich używać, by zmniejszyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze musimy trzymać przy sobie, co zmniejszy ryzyko ich kradzieży czy zgubienia.
Współczesne systemy ESOK nie są już tylko systemami monitoringów jak też szczelnego rozliczania pobytu konsumenta na basenie, lecz narzędziami do sprzedaży oraz marketingu.