Każde miasto powinno jak najwięcej się reklamować, żeby przyciągać dużą ilość turystów i potencjalnych inwestorów.

Czytaj...

Idealną formę takiej reklamy stanowi film


Każde miasto ma swoje własne walory, jakimi może przyciągać przyjezdnych, niemniej nie wszyscy je poznają, jeśli nie będą one jak najwięcej promowane.


Aparat cyfrowy BenQ P1410
Author: BenQ
Source: BenQ


obrazeczek - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


W tym celu najlepiej nadają się różnego typu reportaże filmowe.


Odbiorcy wolą tą formę informowania, jaką jest film, szczególnie jeżeli jest on w praktyce interesująco zmontowany. Pod tym względem liczą się przede wszystkim wrażenia estetyczne, dlatego doskonałej jakości obraz i dźwięk to podstawa. Rzecz jasna pod uwagę warto również wziąć czas emisji – nie powinien być on długi, żeby nie zniechęcić widza już na wstępie do obejrzenia - reportaż filmowy.
XP 90C  Radiator
Author: night-modders.com
Source: night-modders.com


Filmy promocyjne Śląsk to jeden z rodzajów narzędzi, jakie można stworzyć na potrzeby promocji miasta, niemniej bardzo pożyteczny. Można je puszczać na telebimach, ale także w formie reklamy w telewizji, czy na różnego typu wydarzeniach, jak konferencje czy festiwale. Możliwości jest więc dużo. Jeśli film będzie należycie zmontowany, podczas paru minut będzie mógł ukazać piękno konkretnego miasta – jego cudowne krajobrazy, mieszkańców, tradycyjne zwyczaje, czy wspaniałe miejsca, które warto zobaczyć.


Oczywiście trzeba pamiętać, że dany film powinien być dobrany do charakteru promocji. Inaczej bowiem trzeba przedstawić miejsce, jakie ma zachęcić sponsorów do tworzenia miejsc pracy, a inaczej, aby skłonić mieszkańców odległych miejscowości czy krajów do przyjazdu do naszego miasta - tutaj.


Jednakże profesjonalne agencje reklamy, jakie mają własne wytwórnie montażowe lub współpracują z takimi firmami, nie mają większego problemu z przygotowaniem jak najlepszej wizji miasta.