Jeżeli chcesz odpowiednio zatroszczyć się o swój samochód, motor, czy rower - warto zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat nowoczesnych gadgetów zabezpieczających.

Czytaj...

Rynek motoryzacji w Naszym kraju raduje się ogromnym sukcesem. Ciągle wchodzą na zbyt nowoczesne egzemplarze jednoczesnie rowerów, motorowerowe, samochodowe. ciężarówek i inne. Dziś - samochód stał się podstawową potrzebą każdej standardowej rodziny, a również wymaganym elementem dobrze prosperującej działalności.
rower
Author: hans-jürgen2013
Source: http://www.flickr.com
Wraz z postępem przemysłu mechanicznego rośnie również niestety ilość kradzieży, włamań, czy rebelii. Wielokroć w większych miastach odbywają się masowe przestępstwa. Rowery nikną z piwnicy, czy wózkowni. Z tego powodu też punkty punkty handlowe proponują wszelkiego rodzaju akcesoria, elementy ubezpieczające, jakie mają na celu uniemozliwiać sprawcy popełniania przestępstwa.

Nabywając rower, wielokrotnie jednocześnie kupujemy tak nazwane urządzenia blokujące, aby móc, w wyznaczonych punktach zaparkować swój pojazd. Przeważnie zakupujemy jednakże tańsze blokady, które nie uchodzą za zbytnio efektowne i nie czynią przeszkody do potencjalnego złodzieja. Łatwo je przerwać, przeciąć, odrywać itp. Droższe blokady, które zawierają kody, albo są robione z droższych materiałów wielokrotnie zostają rozbrajane.Z tego powodu przemysł (zobacz czym jest automatyczna identyfikacja) rowerów zaprojektował alarm rowerowy (), jaki działa analogicznie do samochodowego. Urządzenie, jakim zostaje alarm rowerowy zawiera wewnątrz czujnik, który spowoduje włączanie dźwięku za każdym razem, gdy wyczuje dotyk. W samochodach też przeważnie wbudowany jest alarm, jednak ze względu na zagwarantowanie bezpieczeństwa, wykwalifikowani właściciele kupują dodatkowo produkt, jakim jest dyskretna kamera samochodowa (czytaj artykuł).


rower
Author: Carsten Bach
Source: http://www.flickr.com
W tej sytuacji, masz możliwość mieć pod kontrolą swój zaparkowany pojazd przez cały czas i nie przejmować się jakąkolwiek szkodą. Koszty tych udogodnień do aut, czy rowerów są zróżnicowane - zależne od firmy, rodzaju, wartości, wielkości itp. Zakup nie wymaga jednakże większej kwoty pieniędzy. Jeśli jesteś posiadaczem jakiegokolwiek pojazdu - warto zainwestować majątek w urządzenia zabezpieczające.