Jaki telefon komórkowy kupić dla seniora?

Czytaj...

Seniorzy miewają kłopoty z obsługą komórek, zwłaszcza tych, które mają w najwyższym stopniu zaawansowane funkcje. Bardzo wielu z nich nie jest w stanie nauczyć się obsługi smartfona, ponieważ ma kłopoty ze wzrokiem jak też gubi się w bogactwie możliwości.


Dochodzi do tego obawa przed uszkodzeniem drogiego przyrządu, gdy przypadkiem coś się naciśnie.


Z tychże powodów telefon komórkowy dla seniora winien być prosty oraz oferować owe opcje, które są nieodzowne do dzwonienia. Podczas wybierania telefonu dla staruszka powinieneś zwrócić uwagę głównie na tanie modele telefonów komórkowych. Posiadają one wiele cech korzystnych z punktu spojrzenia osoby w starszym wieku. Nadzwyczaj znaczący jest obrys – osoba starsza korzysta z telefonu najczęściej w domu, zaś duży rozmiar telefonu będzie jego walorem – taki telefon chwyta się dużo wygodniej, niż malutki. Większość seniorów utyskuje na to, że ma problem z trafieniem w przyciski aparatu telefonicznego, co dyskwalifikuje właściwie małe telefony, które posiadają nieduże guziczki. O wiele wygodniejsze będzie używanie aparatu, który ma duże przyciski z czytelnym skokiem. Jeszcze lepszą opcją jest trochę zapomniana obecnie funkcja sygnalizacji dźwiękowej tego, że guzik był włączony, bądź wręcz odczytywania każdej z cyferek na głos.


Oprogramowanie
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com


Ekran telefonu nie musi posiadać wielkiej przekątnej – znacznie bardziej liczy się to, jak wielkie są cyfry. W sklepie spraWDź, jak bardzo możemy powiększyć czcionkę a także czy jest ona czytelna dla nestora.

Jeżeli powyższy wpis wzbudza Twoją ciekawość, kliknij ten odnośnik i ponadto zdobądź ważne info (https://m2t.com.pl/pl/tablety-przemyslowe), które także są warte zapamiętania.

Im łatwiejsze będzie wybieranie numeru, tym lepiej.
Poniektóre telefony posiadają z tyłu notatnik, w jakim możesz zapisać numery do tych osób, do jakich nagminnie się dzwoni. Klasyczny telefon komórkowy będzie więc najodpowiedniejszy dla starszej osoby.