Jak zakupić laptop? Jaki będzie najlepszy?

Czytaj...

Jeden notebook drugiemu nierówny. Już w fazie przeglądania ofert w sklepach pojawiają się istotne pytania: jakiego laptopa zakupić?


Jedno z najczęstszych pytań, które pada w czasie wyboru laptopa, dotyczy operacyjnego systemu.
Tissot Bridgeport
Author: Tissot
Source: e-arttime.pl


Laptopy bywają sprzedawane z systemem albo bez systemu. Laptop bez oprogramowania może być nawet paręset złotych tańszy. Wypływa to z tego, iż wytwórca nie wykupuje wówczas dla niego licencji na oprogramowanie a także nie musi przez to podwyższać ceny, za jaką sprzedaje urządzenie. Aby nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, warto mieć na względzie, iż fabrykanci nie dołączają systemu na odrębnej płycie DVD. Instalują go na tak zwanej partycji Recovery. Jeżeli idzie o system Windows, to będzie on coraz nagminniej przydzielany do danego notebooka, co uniemożliwia instalację systemu na innym.


Dyski TRANSCEND PSD520
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND


Kamera to kolejny nieodłączny fragment notebooka. Bez niej nie da się w pełni korzystać np. z wielu komunikatorów. Producenci montują w notebookach kamery różnej jakości.

Czyżbyś miał ochotę dostać sporo informacji na ów ciekawy temat? Szukasz faktów? Zatem naciśnij i sprawdź (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/rury-do-odkurzaczy,g1329574.html) - nowe wpisy oczekują na Ciebie.

Zazwyczaj spotykane posiadają rozdzielczość 1 megapixeli. Umożliwia to przyzwoitą jakość obrazu, lecz zawsze można poszukać laptop z lepszą kamerą. Szczególnie jeżeli chcesz prowadzić wideokonferencje czy też pragniesz nagrywać w ów sposób tak zwane podcasty.
Coraz to częściej w sprzedaży pojawiają się notebooki wyekwipowane nie tylko w standardowe dyski HDD o dużej pojemności, ale także w dyski SSD (czy inaczej powiadając dyski oparte na pamięci flash). Owe ostatnie charakteryzują się szybszym dostępem do danych, ogromniejszą wytrzymałością oraz niższą wagą.