Jak w tym momencie wypada w w udziale ludzkości czytanie literatury

Czytaj...

Obecnie wiele osób jest zdania, że tradycyjna książka z wolna odchodzi w zapomnienie. Ich zdaniem za parę lat zostanie ona zupełnie zastąpiona przez komputery i Internet. Nie jest to jednak prawdopodobne, ponieważ książka w standardowej, papierowej formie nadal posiada bardzo wielu miłośników. Poza tym jednak rozwiązania techniczne w tym zakresie są stale rozwijane. Stosunkowo niedawno opracowano tak zwane e-książki, czyli książkielektroniczne. Ich przeznaczeniem jest czytanie nie na papierze, a na wysokiej jakości wyświetlaczu. Początkowo przez e-booki rozumiano tylko pliki tekstowe z książkami, które były czytane na ekranie komputera. Na dzień dzisiejszy ich definicja uległa zmianie z uwagi na zmiany technplogiczne. Stworzono nowoczesne formaty danych do obsługiwania e-booków. Rozwinęła się również technologia w zakresie ich czytania.


tablet Samsung Galaxy
Author: John Biehler
Source: http://www.flickr.com
Czytniki e-książek
Dużą rewolucją okazało się pojawienie się czytników e-booków, wykorzystywanych do wyświetlania e-książek w rpozmaitych formatach. Marki takie jak Amazon Kindle Paperwhite nie powinny być obce ludziom interesującym się technologiami tego rodzaju. Sprawdź tutaj - to bowiem nazwy innowacyjnych urządzeń do odczytywania książek elektronicznych, które przeżywają ogromną popularność. Charakterystyczną cechą innowacyjnych przyrządów tego rodzaju jest zastosowanie tak zwanego e-papieru, czyli specjalnej technologii, dzięki której czytanie e-booka na czytniku rzeczywiście sprawia wrażenie czytania na papierze. Taki ekran nie odbija światła, ani go nie wytwarza, co zapobiega zmęczeniu wzroku czytającego.


amazon
Author: Scott Lewis
Source: http://www.flickr.com
Elektroniczne czytanie
Oprócz specjalnych czytników, które najlepiej nadają się do korzystania z e-booków, istnieje także szeroki wybór innych urządzeń, za pomocą których można to robić.

Nie zwlekaj - jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to do zweryfikowania (audiofon.com.pl/) mamy też inne zagadnienia na witrynie, która widnieje pod podanym linkiem.

Współczesny rozwój technologii sprawia, że lista tych urządzeń stale się poszerza. Głównym urządzeniem wciąz jest komputer. Często jednak zdarza się, że użytkownicy wyświetlają e-książki na nowoczesnych urządzeniach mobilnych. Należą do nich przykładowo popularne tablety, takie jak na przykład Samsung Galaxy Tab . Dają one wysoką jakość czytania, choć nie tak wysoką jak specjalistyczne czytniki.