Jak unowocześnić komunikację i obniżyć koszty - podpowiadamy

Czytaj...

Jeszcze do niedawna każdy właściciel aparatu telefonicznego uzależniony był od jedynego monopolisty, jakim była Telekomunikacja Polska. Dla wielu firm i prywatnych osób uzyskanie swojego numeru telefonicznego w walce z tym kolosem stawało się olbrzymi sukcesem, okupionym niekiedy ogromną ilością cennego czasu na załatwienie wszystkich formalności.


laptop
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Lecz od chwili, kiedy internet zyskał taką popularność dużo się pozmieniało, ponieważ okazało się, że sieć internetowa bardzo dobrze nadaje się także do wykonywania połączeń telefonicznych przy znacznym ograniczeniu kosztów. Telefonia vioip, bo tak jest właśnie nazwana ta technologia, pozwala na kompresję i przesyłanie głosu przy wykorzystaniu sieci komputerowych i internetu. Głos kompresowany jest w dedykowanym do tego aparacie telefonicznym lub sprzęcie komputerowym do pakietów danych, przesyłanych przez sieć do odbiornika.

Równie fascynujący tekst umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę tłumaczenia biuro i zobacz, jakie treści tam znajdziesz. One także Cię zainteresują.

Tam wszystkie te pakiety są przejmowane i przekształcane w drugą stronę w słyszalną rozmowę, dzięki czemu tym sposobem można przeprowadzać telefoniczne rozmowy.

Wdrożenie telefonii Voip nie wymaga dużych finansów, drogiego sprzętu albo skomplikowanych montażowych prac. Przede wszystkim będzie potrzebna dobra centrala telefoniczna, która pozwoli na obsłużenie tej technologii. Najnowsze centrale posiadają poza standardowymi funkcjonalnościami dużo innych możliwości, przydatnych w codziennej pracy. Możliwości nagrania powitań głosowych, sprawne przekierowywanie rozmów do wszystkich pracowników oraz działów na pewno w dużym stopniu podniosą wygodę pracy w firmie.

Istotne jest też to, że centralki tego typu umożliwiają realizację darmowych rozmów w firmowej, wewnętrznej sieci, co przy większej liczbie użytkowników może pozwolić na zaoszczędzenie sporych kwot. Oprócz centralki do wykonania sieci telefonii internetowej potrzebne będą telefony które umożliwiają prowadzenie rozmów. Najprostsze modele mają cenę kilkadziesiąt złotych, a za nieco wyższe kwoty kupić można model z dużą liczbą dodatkowych funkcji.

Artykuł, który teraz masz przed sobą jest pełen fascynujących danych, ale ponadto zweryfikuj informacje przestawiające analogiczną kwestię tutaj.

Sprawdzając ogólne koszty wykonania sieci Voip w firmie może to wyjść to znacznie korzystniej niż tradycyjna technologia.