Jak ułatwić pracę pracownika biura ubezpieczeniowego?

Czytaj...

Jako broker ubezpieczeniowy czasem marzyłam o rozwiązaniu, które pomogłoby mi zarządzać moją pracą. Sama starałam się utrzymać porządek i zorganizowanie. Jednak cała masa dokumentów w segregatorach, kilkanaście narzędzi do obsługi wcale mi tego zadania nie ułatwiały. Czasami jest wręcz odwrotnie, ile ja się musiałam nieraz naszukać, aby znaleźć wzór umowy. Z tego wszystkiego nieraz byłam bliska frustracji.
Testowałam różne techniki. Aż pewnego dnia doszłam do wniosku, że w erze informatyzacji powinien być dostępny oprogramowanie dla brokera ubezpieczeniowego - (sprawdź oprogramowanie dla brokera). Nie myliłam się, taki program istnieje.

Od tej pory zajmowanie się kontaktem z klientem, dokumentacją , a także rozliczeniami jest dużo prostsze i szybsze. A przy okazji, teraz tak łatwo nie zapomnę o ważnym spotkaniu czy kontakcie z klientem, bo CRM dla brookera (zobacz crm dla brokera) posiada funkcję przypominania.

Teraz stworzenie bazy danych, która jest przejrzysta to dla mnie nie kłopot. Również nie potrzebuję już szukać wzorów dokumentów ubezpieczeniowych – ten program zrobi to za mnie. Dobrą stroną tego programu jest to, iż jest zintegrowane z innymi aplikacjami w naszym przedsiębiorstwie oraz można je zmodyfikować zgodnie z potrzebami danej firmy.

Jak odnalazłam wspomniane rozwiązanie? Wpisałam w pasku wyszukiwarki sformułowanie "CRM Wrocław" i porównałam wyniki, po czym postawiłam na najlepszą według mnie. Nawet mój szef wydaje się zadowolony z tego programu.


Author: k.s.