Jak stworzyć swoją witrynę internetową i w jaki sposób wybrać odpowiednią domenę?

Czytaj...

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą winien prowadzić swoją stronę internetową. Witryna musi nazywać się identycznie jak firma. Dzięki temu tworzy się znaną markę.
internet
Author: OhioStateEngineering
Source: http://www.flickr.com
Ponadto adres strony winien być zwięzły i odpowiednio skrócony. Im mniej znaków, tym lepiej. Wybór nazwy nie bywa prosty, gdyż na rynku domen jest coraz większe zagęszczenie. Spora część fajnych nazw jest już dawno niedostępnych. Niemniej jednak nazwa adresu internetowego winna wyrażać charakter prowadzonej firmy. Będąc świadomym już jak winna nazywać się dana strona internetowa trzeba zbadać, czy jest ona dostępna.

Ażeby to wykonać należy znaleźć firmę proponującą sprzedaż domen w internecie. Na jej stronie znajduje się odpowiednie miejsce w którym podaje się wybraną nazwę oraz dobiera domenę. Program sam zbada, czy wybrany adres internetowy jest niezajęty. Jeśli podany adres będzie niedostępny należy sprawdzić nazwy składające się z dwóch członów. W takim przypadku warto zarejestrować obie domeny. Jedną warto wybrać z myślnikiem a drugą bez specjalnych znaków. To posunięcie sprawia, że przedsiębiorca nie utraci wejść na stronę przez pomyłki klientów, jeśli źle wpiszą adres internetowy. Bardzo popularna w Polsce jest domena z końcówką .pl.
internet
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
To od niej należy zacząć poszukiwania. Jeśli upatrzona domena będzie już zajęta zamiast zmieniania nazwy warto zbadać dostępność przy końcówkach typu .org, .biz, .net. Rozszerzenia te są mniej stosowane, zatem wzrasta szansa na to, że wybrany adres będzie wolny. Rozszerzenia typu .com.pl, .org.pl trzeba brać pod uwagę w ostateczności. Obecnie firmy które oferują sprzedaż (szkolenie ze sprzedaży na amzazonie) domen zauważyły, że polscy przedsiębiorcy chętnie kupują końcówkę .eu. Często wybierają ją, gdyż mnóstwo ciekawych nazw jest nadal dostępnych.

Jednak trzeba pamiętać iż wybrane rozszerzenie winno być związane z przeznaczeniem strony oraz regionem. Można namyślić się na ofertę nieraz darmowych domen lokalnych. Wiadomo, iż domena własnej firmy nie powinna być przypadkowa. Błędnie dobrana zmniejsza popularność witryny oraz może przekierować nawet do firm konkurencyjnych.

Domena musi brzmieć tak żeby nie było kłopotu z przekazaniem jej nazwy przez telefon. Trzeba o to zadbać by strona internetowa stała się wizytówką przedsiębiorcy.