Jak prawidłowo wyczyścić obiektyw aparatu fotograficznego

Czytaj...

W toku czyszczenia obiektywu nade wszystko musimy pamiętać o ostrożności i używaniu właściwych środków do czyszczenia. W przeciwnym razie zdołalibyśmy uszkodzić obiektyw, a tego pewno nie pragnąłby nikt z nas. Czyszczenia aparatu nie wolno także bagatelizować, bo kurz, jaki zbiera się na obiektywie może posiadać ogromnie wielki wpływ na funkcjonowanie naszego sprzętu fotograficznego.
obiektyw marki Canon
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com
Pragnąc wyczyścić soczewkę obiektywu, najpierw należy zwrócić uwagę czy nie znajdują się tam jakieś paproszki, cząsteczki piasku bądź kurz. Okazuje się, że pomimo dobrego zabezpieczenia soczewek poprzez fabrykantów, nawet kawałeczek piasku czy mały kamyczek może zostawić zarysowania na soczewce.Wskutek tego zanim przystąpimy do polerowania aparatu, powinniśmy przedmuchać soczewkę za sprawą pokaźnej gruszki fotograficznej.

Masz ochotę zgłębić więcej na ten temat? To świetnie, gdyż pod linkiem wypożyczalnia sprzętu białka tatrzańska znajdziesz ciekawe informacje, które Cię wciągną.

Mocny i silny strumień powietrza z pewnością usunie każde paproszki z soczewki obiektywu. Gruszki fotograficzne to łatwo dostępne artykuły, które odszukamy w wielu sklepach. Nie są one kosztowne, odpowiednią i fachową gruszkę fotograficzną można zakupić już za mniej więcej 20 złotych.


obiektyw
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Po zdmuchnięciu z soczewki obiektywu wszystkich paproszków należy go starannie wyczyścić. Pamiętajmy o tym, iż czyszczenie obiektywu powinno przebiegać łagodnie. Stosujmy wyśmienite preparaty przeznaczone do czyszczenia obiektywów, jakie nie zniszczą łagodnych powłok antyrefleksyjnych. Do czyszczenia obiektywów używajmy także miękkich ściereczek, przykładowo z mikrofibry.

Zdołamy też zaopatrzyć się w specjalne ściereczki przeznaczone do czyszczenia soczewek w obiektywach. Ściereczki takie są oferowane przez sporo rozlicznych przedsiębiorstw. Chusteczkami tymi starannie rozprowadzimy płyn na soczewce. A jakich chusteczek nie używać, żeby szczegółowo wytrzeć obiektyw? Bezspornie powinniśmy zrezygnować z ręczników papierowych czy chusteczek higienicznych, które mogą zostawić na obiektywie paproszki, a nawet go porysować (w zależności od stopnia twardości).