Jak poradzić sobie, gdy musimy zająć się bliską osobą? Czy konieczne akcesoria są refundowane?

Czytaj...

Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zadaniem lekkim i wygodnym. Jeżeli musimy zająć się osobą, która nie jest w stanie tego uczynić sama, musisz uzbroić się w wytrwałość, empatię i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do opieki nad kimś niepełnosprawnym

W rozróżnieniu od stopnia niepełnosprawności, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym proponują odpowiednie metody mające ułatwić pacjentowi powszednie życie. Najbardziej bezsprzecznym wymaganym sprzętem w sytuacji, kiedy chory nie porusza się o własnych siłach są wózki inwalidzkie jak Karma KS-343 Wózek elektryczny. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, możemy kupić wózek inwalidzki toaletowy, lub zwyczajnie wybrać pieluchomajtki. Osprzęt tego typu nie jest tani (sprawdź ofertę na tani komputer gamingowy) ale możemy starać się o zwrot kosztów z NFZ.
wózek inwalidzki
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com
Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się opiekujemy ułatwi nam nadzór samopoczucia chorego - dzięki czemu będziemy w stanie ustalić czy zachodzi polepszenie stanu zdrowia, czy nie. Jeżeli jakiegoś sprzętu nie potrzebujemy na co dzień, wtedy możemy skorzystać z specjalnej wypożyczalni. Nie odcinaj chorego od jego przyjaciół, spotkania z nimi z pewnością wpłyną pozytywnie na jego nastrój. Jeżeli to możliwe, nie powinno się jej powstrzymywać od codziennych czynności. Każda troska na pewno się opłaci.

Co, jeśli nie mogę opiekować się chorym osobiście?

Jeżeli okoliczności nie pozwalają Ci na udźwignięcie opieki osoby niepełnosprawnej możesz skorzystać z fachowej asysty doświadczonych opiekunów. Z ich pomocy możesz skorzystać w konkretnych godzinach lub wybrać wariant z zamieszkaniem. Często są to ludzie z różnymi certyfikatami, specjaliści, którzy nie pozwolą na powstanie odleżyn i uczynią wszystko co w ich mocy, by podopiecznemu żyło się jak najlepiej. Jeśli z wielu przyczyn nie stać Cię wynająć opiekuna, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki bądź opieki domowej. Jeżeli wybierzesz dom seniora, upewnij się, że są w nim właściwe warunki.

Sprawdź bez obaw ten odnośnik - opublikowane tu uwagi ze strony z pewnością będą dla Ciebie ciekawe - tyczą się analogicznej kwestii.

By chory miał zapewniony odpowiedni komfort i prywatność, izby powinny być dwuosobowe. Pomieszczenia muszą być wyposażone w przycisk alarmu, który w wypadku niedobrego samopoczucia zaalarmuje pracowników. Nie zaszkodzi doinformować się jak pensjonariusze spędzają wolny czas, czy są organizowane dla nich jakieś warsztaty, a także jak wygląda kwestia posiłków, za co doliczane są nadprogramowe opłaty.