Interesujące nagrywanie krótkich form - jakie sprzęty warto mieć?

Czytaj...

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są krótkie formy filmowe zamieszczane na znanych portalach. W związku z tym ludzie prześcigają się w oryginalnych pomysłach na interesujące videoblogi, filmiki lub inne krótkie formy. Oprócz treści z całą pewnością najistotniejsza jest również jakość.

bmx
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
O wiele lepiej przegląda się obrazy o dobrej jakości. Należy przywiązywać do tego wagę. Z dnia na dzień większą popularnością cieszą się relacje z podróży, nagrywanie ciekawie spędzonego dnia lub ekstremalnych sportów - jakim sprzętem nagrywać?Jeżeli cały dzień mamy zamiar chodzić z kamerą, pokaźnych rozmiarów i ciężkie sprzęty mogą się nie sprawdzić. W związku z tym prawdziwym hitem są małe przenośne kamery, które są odporna na wiele zjawisk pogodowych i innych utrudnień. Mowa tu przykładowo o GoPro Hero. Bezproblemowo przyczepimy są do pasów na dłoni, klatce piersiowej albo na kasku. Jest rzeczywiście lekka. Dodatkowo działa również pod wodą. Nagrywanie takim sprzętem to realna przyjemność. Jeżeli wykonujemy naprawdę ciekawe produkcje, odpowiednim (aczkolwiek bardzo kosztownym) gadżetem będzie również pilot wi-fi, który może zarządzać kilkoma urządzeniami. Dzięki takim urządzeniom można zarejestrować coś naprawdę niesamowitego. To nie wszystko! Jeśli chcielibyśmy wykonywać ujęcia z góry, perfekcyjny będzie quadrokopter (DJI Phantom), do którego można zamontować GoPro Hero. To zarządzane przy pomocy autopilota urządzenie sprawi, że bezproblemowo uniesiemy naszą kamerę do góry i wykonamy wspaniałe ujęcia. Ma ono niezwykle dużo zautomatyzowanych udogodnień, przykładowo sygnalizację rozładowania, urządzenie samodzielnie zlatuje na powierzchnię, powoli, aby nie dokonać uszkodzeń. W dodatku świecące diody pozwalają nam zobaczyć, gdzie jest dokładnie quadrokopter i w jaką stronę się ustawił. Dwa omówione urządzenia będą z całą pewnością perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce nagrywać niesztampowe obrazy i rejestrować rzeczy w sposób naprawdę niezwykły. Oczywiście zakup należy dobrze przemyśleć, ponieważ sprzęty są kosztowne i jeżeli nie mają być ciągle używane, nabycie może być stratą pieniędzy.

Kamera sportowa i smartfon
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że takiego typu urządzenia (kliknij i dowiedz się więcej) są odpowiednie nie tylko dla osób, które tworzą filmy na potrzeby Internetu, jednakże taka działalność rozwija się aktualnie naprawdę niezwykle szybko, dlatego też powstające projekty muszą być bardzo interesujące, żeby zostały dostrzeżone. W dodatku profesjonaliści przywiązują ogromną uwagę do jakości swoich utworów, tym samym używany sprzęt jest coraz lepszy. Jeśli robimy coś z pełnym zaangażowaniem, z pewnością zostaniemy dostrzeżeni, a zwykła pasja może stać się również sposobem na życie. To niesamowita okazja, żeby spróbować spełnić swoje marzenia.