Google zaznacza strony mobile-friendly

Czytaj...

Wielu ludzi posiada smartfony, za pomocą których ciągle może mieć dostęp do Internetu. Często zdarza się tak, że telefony zastępują laptopy, zarówno podczas pracy, jak i wolnego czasu. Możemy na nich czytać książki, oglądać filmiki i filmy, surfować w Internecie, notować, robić właściwie wszystko. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy natrafimy na stronę niedostosowaną do tego typu urządzeń. Niełatwo nam wówczas cokolwiek odczytać, musimy powiększać tekst i zmieniać położenie telefonu.

Strona przyjazna komórkom
Author: My Online Estate Agent
Source: http://www.flickr.com
Przeglądarka Google ułatwia poszukiwanie stron, poprzez zaznaczanie ich jako przyjazne komórkom. Przy pomocy takich praktyk wyszukanie odpowiedniej strony internetowej nie będzie już czasochłonne. Obok wyniku wyszukiwania powinien znajdować się znacznik "Na komórki" lub "Mobile-friendly".

Te ciekawe posty mają swą kontynuację. Pragniesz ją poznać? Zatem idź do strony (https://zdrowie-dom.pl/nawilzacze-powietrza/115-nawilzacz-powietrza-ahs301-blaupunkt-5901750502118.html) i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Warto wybierać właśnie takie witryny, dzięki czemu dostaniemy pełny komfort korzystania. Jeżeli posiadamy tworzone przez nas strony i chcemy wiedzieć, czy staną się one przyjazne komórkom, trzeba spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim witryna internetowa musi wykorzystywać oprogramowania obsługiwane przez smartfony, przykładowo nie zalicza się do tej listy Flash.Niezwykle istotny jest również stopień fontu, musi być on jak najbardziej czytelny, bez konieczności powiększenia, natomiast cała strona zoptymalizowana w taki sposób, aby nie było niezbędne przeglądanie strony w poziomej orientacji telefonu. Linki powinny być ustawiane w taki sposób, aby bez problemu klikać w wybrany, nie wciskając obu bądź tego, który całkowicie nas nie zainteresował. Google ułatwia sprawdzenie, czy witryny są dostosowane do omówionych wymagań. Należy jedynie wpisać adres WWW do specjalnie stworzonego tekstu mobile-friendly.
Prócz tego, że otrzymamy wynik, dodatkowo będziemy mogli zobaczyć, jak witryna wygląda na telefonach i tabletach. Przeglądarka udostępniła również garść porad dla webmasterów. Przewodnik pozwoli na przygotowanie przyjaznych smartfonom stron.

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele osób korzysta z Internetu za pomocą telefonów komórkowych czy tabletów, powinno się ułatwić ten proces i przygotować strony przyjazne komórkom.

Czy prezentowany artykuł Cię zaciekawił? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis komputery używane, który również zawiera interesujące informacje.

Za pomocą takich praktyk z pewnością uzyskamy zadowolonych użytkowników, a dobrze przystosowana witryna zachęci do ponownego odwiedzenia. Warto o tym pamiętać. Jeżeli witryna nie spełni oczekiwań, trudno będzie zachęcić ludzi, by przeglądali ją ponownie.