Druk trójwymiarowe to technologia, która wykorzystywana jest w coraz większej ilości rozmaitych dziedzin

Czytaj...

Druk trójwymiarowe to aktualnie jedna z najbardziej popularnych i innowacyjnych technologii. Wykorzystuje się go w bardzo wielu różnych branżach i gałęziach gospodarki. Na rynku funkcjonuje niezliczona ilość spółek oferujących możliwość drukowania 3d.


Najczęściej profesjonalne drukarki 3d stosowane są do produkcji różnych modeli i prototypów, które następnie służą jako podstawa do projektu.
Microsoft Windows 10
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Wolne i Otwarte Oprogramowanie
Author: Panasonic Polska sp. z o.o.


Da się w ten sposób stworzyć makietę budynku albo drobną część maszyny. Powszechne także staje się wykorzystywanie tych drukarek w medycynie – można przy ich pomocy wydrukować niedrogie protezy oraz lekarstwa profesjonalny druk 3D. Za kilka lat prawdopodobnie będziemy mogli również stworzyć organy dla potrzebujących. Jak widać, dziedzin, w których owe drukarki mogą działać jest bardzo wiele.


profesjonalne drukarki 3d
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Niesłychanie dużą zaletą drukarek 3d jest to, że jeśli chcemy wydrukować z ich pomocą jakikolwiek przedmiot, to będziemy mogli stworzyć różne wersje, żeby produkt końcowy był jak najlepszy drukarki 3D wykorzystywane w medycynie. Profesjonalne drukarki 3d często wykorzystują również architekci, kiedy przygotowują dla klientów wizualizacje, ale nie chcą ich tworzyć na komputerze. Urządzenia owe stają się coraz dokładniejsze, a zatem bez problemu można drukować w nich drobne części do podzespołów oraz elementy biżuterii. Na rynku odnajdziemy też drukarki barwne, które są doskonałym rozwiązaniem dla szkół oraz najróżniejszych instytucji naukowych.
Jak widać, technologia (zobacz ofertę marki RFID Solutions Sp. z o.o.) druku trójwymiarowego ciągle się rozwija – maszyny są coraz lepsze, drukują wyjątkowo dokładnie, a ich koszt jest coraz mniejszy. Być może niedługo każdy będzie miał taką drukarkę we własnym domu.