Dopłaty unijne dla hodowców drobiu

Czytaj...

Ponieważ hodowcy drobiu muszą inwestować w swoje farmy dużo pieniążków, warto zainteresować się ewentualnością otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej.


Nabycie piskląt, jaj lęgowych, karmy – to wyłącznie część wydatków.


Najogromniejszym przedsięwzięciem będzie budowa i wyposażenie fermy, szkolenia dla hodowców drobiu. Aby zorientować się jak przedstawia się szansa na wzięcie dopłaty można wybrać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Sprawdź, jakie informacje odnajdziesz po przejściu do wpisu (http://www.santec.pl/). Na pewno będą bardzo pasjonujące oraz godne uwagi, co spowoduje, że niejednokrotnie będziesz tu wracać.

Z kolei zgodnie z planem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie przewiduje się wsparcia finansowego dla hodowców drobiu. Jednak dotyczy to tylko chowu konwencjonalnego. W przypadku gospodarstw ekologicznych bądź też konwencjonalnych, jakie chcą przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na pomoc.


widok - fotograf
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Z kolei Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia pieniążków na dofinansowanie sektora jajek spożywczych. Wypływa to z faktu, iż powinny one spełniać stosowne normy jakości, adekwatne z unijnymi warunkami. Rzecz jasna łączy się to z wydatkami dla hodowców drobiu (zobacz kompletną ofertę pod adresem). Natomiast wymagania powiązane z wytwórczością mięsa drobiowego nie przekraczają powszechnie obowiązujących norm, nie wymagają więc podejmowania specjalnych środków ze strony hodowców. Może warto więc rozważyć przejście na ekologiczny chów. Dopasowanie gospodarstw agrarnych do unijnych standardów ma być obiektem działania 6.


Jego celem będzie wprowadzenie celowych zmian w obszarze ochrony przyrody, dobrostanu zwierząt a także zdrowia, tak zwierzaków jak także publicznego.

Powyższy istotny artykuł opracowywaliśmy dla Ciebie bardzo skrupulatnie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą nową witrynę.

Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się regularnie.