Czym są karty RFID, w jaki sposób się je robi i ile potrafią być warte?

Czytaj...

Aktualnie nie ma raczej persony na świecie, która choćby nie słyszała o wszelakiego wariantu plastikowych kartach. Służą one jako karty bankomatowe czy jako tzw. karty biblioteczne.


W przeszłości miały one wyłącznie tak zwany pasek magnetyczny, jednak od pewnego czasu mogą posiadać one także zamontowany tzw. chip, dzięki jakiemu korzystanie z nich jest jeszcze praktyczniejsze.
karty rfid
Author: Graham Hill
Source: http://www.flickr.com


Są to tzw. karty zbliżeniowe, które wręcz nie muszą fizycznie tykać terminala. Takowe karty RFID, jeśli są puste, czyli nie zaprogramowane, warte są parę złotych. Wszelakie nadruki, jakie znamy wykonywane okazują się być na specjalnej drukarce do kart wykonanych z plastiku. A do czego ponadto mogłyby posłużyć w bieżącym funkcjonowaniu takie zbliżeniowe karty RFID? Czy prawdopodobna ilość ich wykorzystań jest faktycznie tak duża?


Oczywiście, że tak. choćby jako karty pracujące do kontroli okresu wykonywanej pracy albo obecności danego kadrowicza w zamkniętej zonie. Takowe karty RFID służą również do weryfikacji tożsamości uczestników narady lub identyfikacji ludności na niektórych placach postojowych. Potencjalnych zastosowań jest faktycznie bardzo dużo, wiele zależy od konkretnej okoliczności. Jedno jest jednak pewne: karty RFID są niezwykle komfortowe, eleganckie i praktyczne.
Warto o tym nadmienić swojemu kierownikowi, szczególnie wtedy, gdy ten będzie szukać sposobu na sprawdzenie, czy jego pracownicy przychodzą terminowo do pracy.