Czym są filtry HEPA, z jakiego materiału są one zrobione i gdzie mają one swe wykorzystanie?

Czytaj...

Wszelki pragnie, żeby jego lokal był czysty i pachnący czystością. W marketach chemicznych czy też z Artykułami Gospodarstwa Domowego mamy do dyspozycji przeróżne preparaty do mycia pojedynczych miejsc w mieszkaniu.
wyszukiwarka
Author: Trust
Source: Trust


Są także odkurzacze, które wydmuchują wydmuchiwane powietrze za obszar odkurzanego domu.


Wszakże można by wykonać jeszcze więcej, co ma przeogromne znaczenie dla np. alergików. Można założyć w swym domu tak zwane filtry HEPA, czyli jedne z najbardziej niezawodnych filtrów, które obojętnie kiedy stworzył osobnik. A należy wspomnieć, że filtry HEPA stworzył nie byle kto, czyli NASA. Jednak po kolei: filtry HEPA są w stanie wstrzymać nawet do 99,97% brudu, wliczając w to kurz, komórki bakterii, pierwotniaków, grzybów i nawet wirusy. A wyobrażać by się mogło, iż chodzi tylko o typowe szkło. Tak, szkło, gdyż filtry HEPA są wykonane ze spiekanego szkła i posiada pory wielkości 0,3µm, dzięki którym prawdopodobne jest filtrowanie powietrza.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (http://www.dawoj.com.pl/) innego serwisu? To właśnie tam przeczytasz dodatkowe informacje w odniesieniu do analizowanej tu kwestii.

Konstrukcja takich towarów jak filtry HEPA sprowadza się do 3 warstw, w niniejszym jedna warstwa posiada za obowiązek wchłaniać aromaty. Warstwy są ze sobą złączone przy pomocy syntetycznych żywic.


dom - fotos
Author: richardhe51067
Source: http://www.flickr.com


filtry hepa
Author: tagcoor 5_3
Source: http://www.flickr.com


Gdzie dokładnie filtry HEPA mają swoje wykorzystanie? Więc filtry HEPA używa się np. w odkurzaczach lub w systemach klimy.
Z baczności na to, iż filtry HEPA można montować również w odkurzaczach z workami, jak i bezworkowych, to ich zastosowanie w większości przypadków nie stawia nas przed przymusem zakupu nowego odkurzacza. Dlatego też nie winniśmy na filtrach oszczędzać wręcz, jeśli ludźmi posiadającymi alergię nie jesteśmy.