Czym jest oraz do czego posługuje znana z płw. skandynawskiego lampa antydepresyjna?

Czytaj...

Jeżeli jesteś osobą, jaka cierpi na depresję, jest cały czas apatyczna oraz wyczerpana, nie przejmuj się. Czy wiesz, że istnieje taka piosenka pod tytułem Uśmiechnij się. Jest ona niezwykle optymistyczna i bezdyskusyjnie poprawi Ci humor.
A jeżeli tak się nie stanie, to jest ponadto jedno wyjście.


Często stosowana w takich przypadkach w Skandynawii jest tzw. lampa depresja. W tamtejszych państwach utrzymuje się stosunkowo nieduży dostęp do światła słonecznego, co powoduje takowe akurat objawy (Ilumina - oferta lamp depresyjnych). Tego typu lampa depresja, w przeciwieństwie od lampy ze zwyczajną żarówką, świeci niezwykle jasnym światłem, czym imituje oczywiście światło słoneczne, którego niedostatek przyczynia się akurat na nasze zdrowie. Co prawda nasz rodzinny kraj to nie Szwecja, wszakże okoliczności, które posiadamy w Polsce w okresie zimowym są bardzo podobne do tych, jakie codziennie spotykają naszych północnych znajomych. Kuracja za pomocą lampy depresja jest tak skuteczna, że została stworzona cała branża przywracania do sprawności przy użyciu takiej akurat metody Nazywana jest ona jako światłoterapia albo fototerapia. Analogicznie jak wspomniana technika, sama lampa także posiada inne określenia.


sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Takim synonimem określenia lampa depresja jest fraza lampa antydepresyjna. Naturalnie jak najbardziej można stosować te określenia zamiennie. Sama lampa antydepresyjna nie jest wyjątkowo kosztowna, kosztuje nawet około 200-300 zł.
Dla co poniektórych osób ciekawostką mogłoby być, iż lampa antydepresyjna jest wyrobem medycznym w rozumieniu właściwej ustawy, spełnia zapotrzebowania Dyrektywy 93/42/EEC i jest wpisana do Rejestru Towarów Medycznych.

Interesuje Cię opublikowany w tym miejscu temat? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten odnośnik - więcej przeczytasz w linku (https://aircom.ag/pl/jak-dbac-o-klimatyzacje-w-samochodzie/).

A jakie zyski niesie lampa antydepresyjna? Jak sama nazwa sugeruje, skutkiem jej funkcjonowania jest ulepszenie samopoczucia.