Czemu telefony firmy Nokia są tak ogromnie popularne, opis kilku ciekawych modeli tego producenta.

Czytaj...

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy nikomu się nie śniło o dotykowych telefonach, niepodzielnie na rynku panowała Nokia. Wprawdzie inni producenci próbowali z nią konkurować, jednak średnio im to wychodziło.


nokia 3710 fold
Author: Camera Eye Photography
Source: http://www.flickr.com


Nokia w tym czasie zaprezentowała wiele hitowych urządzeń, a każda nowa premiera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak na tamte czasy telefony te cechowały się bardzo dobrymi parametrami, wygodnym użytkowaniem i długim czasem działania na baterii. Najprostsze nawet modele, takie jak nokia 3120c dawały swoim użytkownikom całkiem duże możliwości, na przykład możliwość uruchomienia Javy czy aparat cyfrowy. Ale niektóre miały dodatkowe możliwości, przykładowo nokia 3220 miała cyfrowy dyktafon a także możliwość wymiany wkładek stylizacyjnych pod obudową - nokia 3120c.


fotos - firma
Author: Creative Commons Uruguay
Source: http://www.flickr.com
W pewnym momencie bardzo popularne były telefony otwierane, oczywiście Nokia również posiadała parę takich modeli w swej ofercie. Niepozornym, ale równocześnie dobrze działającym urządzeniem tego typu jest nokia 3610 fold. Aparat ten zaliczał się do tych najtańszych, ale wystarczająca jakość i długi czas pracy na bateriach sprawił, że był on chętnie kupowany. Także nokia 3710 fold była zaliczana do telefonów budżetowych, lecz charakteryzowała się kilkoma interesującymi funkcjami.


Po pierwsze pozwalał na transfer danych z szybkością 3G, dzięki czemu nie było w niej kłopotów z przeglądaniem internetu - 3610. Poza tym producent zainstalował w nim GPS i mapy, co było niezwykle przydatne w czasie jakiś dalszych podróży.