Co wybrać do gier - stacjonarny komputer czy laptop? Sprawdź opinie

Czytaj...

Wprawiony gracz oczekuje od sprzętu elektronicznego znacznie więcej niż zwykły użytkownik. Zarówno stacjonarny komputer, jak i laptop, mają swoje plusy i wady, stąd też przed dokonaniem decyzji, dobrze się z nimi dokładnie zapoznać.


Komputer stacjonarny do gier bądź laptop, powinny mieć rzetelne parametry, ażeby były w stanie obsłużyć wymagającą grafikę oraz inne wymagania, które stawiają przed nimi gry komputerowe. Wybór, zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem, nie jest banalny. Faktem jest, iż laptop laptop lenovo thinkpad o tak dobrych parametrach, przystosowanych do grania, może być zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym plusem laptopa jest z kolei możliwość podróży z nim. Ale i tu nie należy zapominać, iż laptopy dedykowane o gier są dość ciężkie. Jeśli więc nie zakładamy, iż sprzęt będzie z nami podróżował, może lepiej wybrać na komputer stacjonarny.

komputery
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Komputer stacjonarny do gier nie jest bardzo drogi, a jego atutem jest możliwość rozbudowy podzespołów. Sprawdź to tu pcstore.pl. W razie zmiany parametrów bądź zdecydowania się na zwiększenie jego wydajności, można prosto tworzyć bardziej zaawansowany sprzęt, podnieść jego możliwości oraz rozbudowywać komputer. Minusem komputera stacjonarnego jest na pewno brak mobilności oraz zajmowanie przez niego dużej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dołączymy jeszcze kilka ekranów i dodatkowe sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i można go szybko przenieść, jednak w odniesieniu do stacjonarnego sprzętu, nie posiada już tak dużych możliwości rozbudowy, charakteryzuje się niższą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy postawieniu na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten komputer stacjonarny do gier od pcstore.pl, można kupić w sklepie (zdjęcia produktów 360 dla twojego sklepu. Poznaj ofertę!) złożony zestaw. Dla osób bardziej wtajemniczonych w ten temat, istnieje możliwość złożenia sprzętu, uwzględniającego wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami i akcesoriami. Jeżeli zdecydujemy się na kupno laptopa, należy zwrócić uwagę na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM
(pamięć o dostępie swobodnym) oraz matrycę.


Istotny jest też wybór pomiędzy platformą Intel i AMD (nazywana też platformą "Puma"). Każdy z nich dedykowany jest do nieco innych zadań. Następnym znaczącym parametrem jest opcja połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scalable Link Interface) lub Crossfire (technologii graficznej opracowanej przez ATI). Osoby grające w komputerowe gry oraz mające doświadczenie w tej dziedzinie, nie powinny mieć z tym większych kłopotów.